Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Pierwszy bieg masowy w Serbii od czasów pandemii

Sport powoli odzyskuje swoje dawne oblicze, choć świat z koronawirusem jeszcze nie wygrał. W Serbii odbył się pierwszy od czasów pandemii bieg masowy, w którym uczestniczyło pięć tysięcy zawodników.

Przez pandemię koronawirusa mogliśmy zapomnieć o dużych wydarzeniach sportowych jak te, do których byliśmy przyzwyczajeni. Niemal na całym świecie zrezygnowano z ulicznych biegów, w których zazwyczaj brało udział przynajmniej kilka tysięcy osób.

Tym razem pozytywne wieści napłynęły z Serbii, a dokładnie z Belgradu, gdzie zorganizowano pierwszy do czasów rozpoczęcia pandemii bieg masowy.

W wydarzeniu wzięło udział około pięciu tysięcy zawodników, z czego tysiąc wzięło udział w maratonie, a pozostałe cztery tysiące uczestników wystartowało na dystansie o połowę krótszym.

Reklama

Powrót do normalności

Mimo wszystko zrezygnowano z większej oprawy, ale zawodom i tak przyglądało się kilkaset widzów.

"W tym maratonie czuło się, że na widowni jest sto tysięcy osób, a nie tylko te pięć tysięcy biegaczy i kilkaset osób na widowni. To było dla mnie bardzo emocjonujące wydarzenie" - powiedział jeden z uczestników, cytowany przez Xinhuanet.pl.

Takie wydarzenia z pewnością przywracają entuzjastom sportu nadzieję na powrót do normalności. 


ABDowiedz się więcej na temat: bieganie | maraton

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje