Reklama

Reklama

​Lekkoatletyka. Patryk Dobek wygrał i uzyskał najlepszy w tym sezonie wynik na świecie

Patryk Dobek wygrał bieg na 800 metrów podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląski. Uzyskany przez Polaka czas, minuta, 43 sekundy i 73 setne to najlepszy w tym sezonie wynik na świecie.

Czas, w jakim Patryk Dobek przebiegł dystans 800 metrów, dał mu nie tylko zwycięstwo nad kolejnymi na mecie Jamiem Webbem (1:44.14) i Elliotem Gilesem (1:44.20), ale także był jego najlepszym osiągnięciem życiowym.

W całej historii polskiej lekkoatletyki to czwarty wynik. Taki rezultat sprawia, że Dobek staje się poważnym kandydatem do zdobycia medalu na zbliżających się igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Patryk Dobek kandydatem do medalu na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Czwarty na linii mety zameldował się Marcin Lewandowski z czasem 1:44.31, a jako piąty bieg zakończył Krzysztof Różnicki, osiągając 1:44.51. Ten drugi osiągnął tym samym minimum olimpijskie.

Ósmy był Mateusz Borkowski (1:44.99), co jest jego drugim najlepszym wynikiem w karierze. 12. miejsce zajął Kacper Lewalski (1:46.20). Fatalnie wypadł doświadczony Adam Kszczot 1:47.20.

MR

Reklama

Wyniki lekkoatletycznego 67. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego:

kobiety

młot

1. Malwina Kopron       74,93

2. Anita Włodarczyk     73,59

3. Reka Gyuratz (Węgry) 70,73

100 m

1. Gina Bass (Gambia)        11,17

2. Ewa Swoboda               11,20

3. Vittoria Fontana (Włochy) 11,36

wzwyż

1. Eleanor Patterson (Australia)     1,96

2. Alessia Trost (Włochy)            1,93

3. Emily Borthwick (W. Brytania)     1,90

100 ppł

1. Marthe Koala (Burkina Faso)   12,86

2. Pia Skrzyszowska              12,90

3. Klaudia Siciarz               12,92

400 m

1. Beatrice Masilingi (Namibia)  49,88

2. Roxana Gomez (Kuba)           50,76

3. Justyna Święty-Ersetic        51,04

800 m

1. Freweyni Hajlu (Etopia)      1.57,57

2. Catriona Bisset (Australia)  1.58,09

3. Renelle Lamote (Francja)     1.58,11

1500 m

1. Gudaf Tsegay (Etiopia)       3.54,01

2. Hirut Meshesha (Etiopia)     3.59,43

3. Sarah Healy (Irlandia)       4.07,63

mężczyźni

100 m

1. Lamont Jacobs (Włochy)                  10,06

2. Ebrima Camara (Gambia)                  10,16

3. Arthur Cisse (Wybrzeże Kości Słoniowej) 10,25

3000 m

1. Michał Zieleń              8.24,68

2. Szymon Dorożyński          8.24,76

3. Dariusz Boratyński         8.24.86

110 ppł

1. Wilhelm Belocian (Francja)      13,35

2. Damian Czykier                  13,46

3. Gabriel Constantino (Brazylia)  13,59

kula

1. Michał Haratyk                  20,73

2. Kyle Blignaut (RPA)             20,61

3. Jakub Szyszkowski               19,89 

800 m

1. Patryk Dobek                  1.43,73

2. Jamie Webb (W. Brytania)      1.44,14

3. Elliot Giles (W. Brytania)    1.44,20

tyczka

1. Renaud Lavilennie (Francja)      5,92

2. Valentin Lavilennie (Francja)    5,80

3. Robert Sobera                    5,70

400 m

1. Isaac Makwala (Botswana)    44,47

2. Karol Zalewski              45,14

3. Kajetan Duszyński           45,51

młot

1. Paweł Fajdek               82,14

2. Wojciech Nowicki           79,92

3. Mychajło Kochan (Ukraina)  78,57

dysk

1. Bartłomiej Stój            64,34

2. Piotr Małachowski          63,99

3. Robert Urbanek             61,91

wzwyż

1. Norbert Kobielski           2,20

2. Sylwester Bednarek          2,15

3. Sebastian Moszczyński       2,15

Dowiedz się więcej na temat: Patryk Dobek | Memoriał Janusza Kusocińskiego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy