Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. MŚ w sztafetach. Są składy "Biało-Czerwonych" na sobotnie biegi

Wielka lekkoatletyczna impreza na Stadionie Śląskim, czyli nieoficjalne mistrzostwa świata sztafet, rozpocznie się lada moment (godz. 19). Znamy składy, w jakich reprezentacja Polski przystąpi do walki o zwycięstwa i kwalifikacje olimpijskie.

To dopiero piąta edycja tej imprezy, ale pierwsza w Europie i od razu w Polsce na legendarnym stadionie w Chorzowie.

Polscy lekkoatleci przede wszystkim powalczą aż o trzy kwalifikacje olimpijskie (4x400 m mężczyzn i 4x100 m mężczyzn i kobiet). Na razie pewni są startu w Tokio w dwóch sztafetach: 4x400 m kobiet oraz mikst 4x400 m.

I właśnie od występu naszych pań, z talii trenera Aleksandra Matusińskiego, rozpoczną się emocje pierwszego dnia mistrzostw. Pod nieobecność naszych gwiazd Justyny Święty-Ersetic, Anny Kiełbasińskiej oraz Igi Baumgart-Witan, trener zestawił eksperymentalny, ale ciekawy skład.

I tak do eliminacji drużyna przystąpi w zestawieniu: Kornelia Lesiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kinga Gacka i Natalia Kaczmarek. Nasze panie pobiegną od razu, w pierwszej serii eliminacyjnej, ruszając z 7. toru.

Reklama

Z kolei polska sztafeta 4x400 m mężczyzn pobiegnie w trzeciej serii eliminacyjnej z 3. toru. W składzie: Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Wiktor Suwara i Karol Zalewski.

Joanna Jóźwik i Patryk Dobek zrobią furorę?

Sztafeta 4x100 m rozpocznie się biegiem naszych pań, które wezmą udział w drugiej serii eliminacyjnej (godz. 20.17). Polki pobiegną na trzecim torze w składzie: Marika Popowicz-Drapała, Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska, Pia Skrzyszowska. Pół godziny później do boju ruszą panowie, który wystąpią w następującym zestawieniu: Mateusz Siuda, Dominik Kopeć, Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski.

A już o godz. 21.06 będziemy świadkami pierwszego finału w sztafecie 2x2x400 m, w której kobieta i mężczyzna pokonują dwukrotnie, na zmianę, dystans 400 metrów. Tu liczymy na sporo fajerwerków, bo duet "Biało-Czerwonych" utworzą będący w wielkiej formie Joanna Jóźwik i nasza rewelacja Patryk Dobek.

Następnie przyjdzie czas (godz. 21.31) na polską sztafetę mieszaną 4x400 metrów, która pobiegnie w drugiej serii eliminacyjnej w składzie: Mateusz Rzeźniczak, Aleksandra Gaworska, Karolina Łozowska, Patryk Grzegorzewicz.

A na deser pierwszego dnia czempionatu globu (godz. 21.58) będziemy pasjonować się finałem mieszanej sztafety płotkarskiej. "Biało-Czerwoni" pobiegną na trzecim torze i będą mieli spore szanse nawet na zwycięstwo. O triumf powalczą: Zuzanna Hulisz, Krzysztof Kiljan, Klaudia Wojtunik i Damian Czykier.

Artur Gac ze Stadionu Śląskiego

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL