Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. MŚ sztafet. Joanna Jóźwik i Patryk Dobek wygrali finał biegu 2x2x400 m!

Joanna Jóźwik i Patryk Dobek zdobyli złoty medal w biegu 2x2x400 m podczas lekkoatletycznych nieoficjalnych mistrzostw świata sztafet, które odbywają się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Polacy nie dali szans rywalom. W konkurencji, w której kobieta i mężczyzna pokonują dwukrotnie, na zmianę, dystans 400 metrów, Jóźwik odskoczyła od biegnącej z nią Kenijki na drugim swoim okrążeniu. Dobek na ostatnich 400 metrach jeszcze powiększył przewagę.

Czas Polaków to 3.40,92. To najlepszy wynik w historii europejskiej lekkoatletyki. "Biało-Czerwoni" wyprzedzili Kenię (Naomi Korir i Ferguson Cheruiyot Rotich) - 3.41,79 i Słowenię (Anita Horvat i Żan Rudolf) - 3.41,95.

To był ósmy medal reprezentacji Polski w historii tych zawodów, ale drugi złoty. Przed dwoma laty panie były najlepsze w sztafecie 4x400 m.

Reklama

Do niedzielnego finału sztafety mieszanej 4x400 m nie dostali się: Mateusz Rzeźniczak, Aleksandra Gaworska, Karolina Łozowska i Patryk Grzegorzewicz, ale akurat w tej konkurencji Polacy mają już pewny udział w igrzyskach. W sobotę w Chorzowie Polacy mieli czas 3.17,92 i zostali sklasyfikowani na 10. miejscu. 

Pawo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL