Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Mistrzostwa świata w sztafetach w Chorzowie bez Justyny Święty- Ersetic

1-2 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędą się lekkoatletyczne mistrzostwa świata w sztafetach. Okazuje się że niestety zabraknie najlepszej polskiej biegaczki Justyny Święty-Ersetic, zawodniczki AZS AWF Katowice.

Reklama

Polski Związek Lekkiej Atletyki właśnie podał skład na imprezę w Chorzowie. Jak tłumaczą działacze, powodem nieobecności biegaczki AZS AWF Katowice Justyny Święty-Erseticjest konieczność odpoczynku i lepszego przygotowania się do igrzysk olimpijskich w Tokio. Zawodniczka podczas marcowych Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu doznała naciągnięcia mięśnia czworogłowego, który już wcześniej jej doskwierał i nie wystąpiła w finale biegu sztafetowego. 

Justyna Święty nie biegnie. Czas na inne

Reklama

- Po tym urazie nie była brana pod uwagę od razu po tamtych zawodach. Było wiadomo, że nie uda się dobrze przygotować w ciągu 5 tygodni. Nie wypadało żeby Justyna nie była dobrze przygotowana przed własną publicznością. Trener Aleksander Matusiński będzie mógł przyjrzeć się innym zawodniczkom - mówi Interii, Marcin Rosengarten, menedżer zawodniczki.

Reprezentantów Polski zobaczymy na Stadionie Śląskim we wszystkich planowanych konkurencjach. Biało-Czerwoni wystartują w tradycyjnych sztafetach 4 x 100 oraz 4 x 400 metrów, a także w biegach 4 x 200 metrów, 4 x 400 metrów MIX, 2 x 2 x 400 metrów oraz w sztafecie płotkarskiej. Reprezentacja Polski liczy 44 zawodników. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje