Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Maria Andrejczyk wybrana najlepszą zawodniczką miesiąca maja!

Maria Andrejczyk została oficjalnie wybrana kobiecą Zawodniczką Miesiąca wśród lekkoatletek! 25-latka w maju pobiła rekord Polski w rzucie oszczepem i poważnie zbliżyła się do rekordu świata.

9 maja Andrejczyk w kapitalnym stylu wywalczyła złoty medal Pucharu Europy. Oddała niesamowity rzut, jeden z najlepszych w historii tej dyscypliny!

Podczas zawodów w Splicie Polka posłała oszczep na odległość 71,40 m. To najlepszy wynik w ostatniej dekadzie, a w całej historii jedynie dwie zawodniczki mogą pochwalić się dłuższymi rzutami! Nie trzeba przy tym wspominać, że Andrejczyk pobiła także rekord Polski.

Maria Andrejczyk najlepszą lekkoatletką w maju

Do rekordu świata Barbory Spotakovej zabrakło Andrejczyk jedynie 88 cm, a swój osobisty rekord poprawiła o ponad cztery metry.

Ponadto Polka zdobyła się na piękny gest, przekazujący zdobyty w zawodach złoty medal na licytację charytatywną.

Nic więc dziwnego, że Andrejczyk jest w ostatnim czasie na ustach całego lekkoatletycznego świata. Twitterowe konto European Atheletics poinformowało nawet, że została ona wybrana Zawodniczką Miesiąca Maja. 

Wśród mężczyzn doceniony został Niemiec Johannes Vetter, także specjalizujący się w rzucie oszczepem. W maju uzyskał aż cztery próby powyżej 90 m, z czego najdalsza wyniosła 96,29 m.

Reklama

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje