Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Marcin Lewandowski: Wolę iść zniszczyć się treningiem niż przy wódce

W czwartek lekkoatletyczny świat obiegła kolejna negatywna informacja. Organizatorzy zdecydowali się odwołać lekkoatletyczne mistrzostwa Europy, które pierwotnie były zaplanowane na sierpień tego roku. Polscy zawodnicy ze smutkiem zareagowali na decyzję. "Nie tak radzę sobie z niepowodzeniami i porażkami. Też idę się zniszczyć, ale nie przy wódce, ale w lesie" - powiedział Marcin Lewandowski.

Świat sportu w 2020 roku musi radzić sobie z potężnym kryzysem. Sytuacja związana z koronawirusem zmusza organizatorów kolejnych imprez do przekładania lub odwoływania mniejszych i większych wydarzeń.

W czwartek podjęto decyzję, że lekkoatletyczne mistrzostwa Starego Kontynentu, zaplanowane na koniec sierpnia tego roku, nie odbędą się. Nie przewidziano terminu zastępczego.

W obliczu przełożonych na przyszły rok igrzysk olimpijskich w Tokio, europejski czempionat był jedną z ostatnich motywacji do treningu dla sportowców. Cel uciekł z pola widzenia, co nie oznacza, że zawodowcy mają teraz urlop. Relację po ciężkim treningu wrzucił na swojego Instagrama Marcin Lewandowski.

Reklama

"Wczoraj wieczorem doszła do mnie smutna wieść, że mistrzostwa Europy w Paryżu zostały odwołane. Nie przełożone, ale odwołane, więc beznadzieja. I wiecie co? Była złość, ale to nie o to chodzi, że pójdę nachlać się z kumplami. Też by było fajnie, ale ja nie tak reaguje. Nie tak radzę sobie z niepowodzeniami i porażkami. Też idę się zniszczyć, ale nie przy wódce, ale w lesie. Zrobiłem ciężki trening. Tak właśnie motywuje mnie porażka - do jeszcze cięższej pracy" - powiedział brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 1500 metrów.

Silny charakter i determinacja są szczególnie potrzebne dla sportowców w tym trudnym okresie. Część z nich niemal całkowicie została pozbawiona możliwości treningowych. Na razie podjęto decyzję o wznowieniu działalności Centralnych Ośrodków Sportu w Spale oraz Wałczu. Daty ich otwarcia nie są jednak jeszcze znane.


Reklama

Reklama

Reklama