Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Malwina Kopron pokonała Anitę Włodarczyk w Memoriale Kusocińskiego

Na Stadionie Śląskim wystartowały wszystkie najlepsze polskie młociarki. Wygrała ta, która w tym roku rzuca najdalej - Malwina Kopron

Anita Włodarczyk prowadziła do trzeciej kolejki wynikiem 73, 59. W czwartej Kopron, która z Polek w tym sezonie rzuca najdalej osiągnęła rezultat o cztery centymetry lepszy a w ostatniej poprawiła jeszcze wynik - 74,93. Włodarczyk nie dała rady już się poprawić. Trzecie miejsce zajęła Węgierka Reka Gyuratz (70,73), a czwarte - Joanna Fiodorow (70,58).

W silnie obsadzonym biegu na 110 m przez płotki wygrał najszybciej w tym roku biegający Francuz Wilhelm Belocian - 13,36 przed Damianem Czykierem - 13.46 i Brazylijczykiem Gabrielem Constantino - 13.59. W skoku wzwyż kobiet wygrała Australijka Eleonore Patterson z najlepszym swoim tegorocznym wynikiem - 1.96, przed - Włoszką Alessią Trost - 1.93.

Reklama

W memoriałowym biegu na 3000 metrów startowali tylko Polacy - zwyciężył Michał Kopron w czasie 8:24,68.

Wyniki lekkoatletycznego 67. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego:

kobiety

młot

1. Malwina Kopron       74,93

2. Anita Włodarczyk     73,59

3. Reka Gyuratz (Węgry) 70,73

100 m

1. Gina Bass (Gambia)        11,17

2. Ewa Swoboda               11,20

3. Vittoria Fontana (Włochy) 11,36

wzwyż

1. Eleanor Patterson (Australia)     1,96

2. Alessia Trost (Włochy)            1,93

3. Emily Borthwick (W. Brytania)     1,90

100 ppł

1. Marthe Koala (Burkina Faso)   12,86

2. Pia Skrzyszowska              12,90

3. Klaudia Siciarz               12,92

400 m

1. Beatrice Masilingi (Namibia)  49,88

2. Roxana Gomez (Kuba)           50,76

3. Justyna Święty-Ersetic        51,04

800 m

1. Freweyni Hajlu (Etopia)      1.57,57

2. Catriona Bisset (Australia)  1.58,09

3. Renelle Lamote (Francja)     1.58,11

1500 m

1. Gudaf Tsegay (Etiopia)       3.54,01

2. Hirut Meshesha (Etiopia)     3.59,43

3. Sarah Healy (Irlandia)       4.07,63

mężczyźni

100 m

1. Lamont Jacobs (Włochy)                  10,06

2. Ebrima Camara (Gambia)                  10,16

3. Arthur Cisse (Wybrzeże Kości Słoniowej) 10,25

3000 m

1. Michał Zieleń              8.24,68

2. Szymon Dorożyński          8.24,76

3. Dariusz Boratyński         8.24.86

110 ppł

1. Wilhelm Belocian (Francja)      13,35

2. Damian Czykier                  13,46

3. Gabriel Constantino (Brazylia)  13,59

kula

1. Michał Haratyk                  20,73

2. Kyle Blignaut (RPA)             20,61

3. Jakub Szyszkowski               19,89 

800 m

1. Patryk Dobek                  1.43,73

2. Jamie Webb (W. Brytania)      1.44,14

3. Elliot Giles (W. Brytania)    1.44,20

tyczka

1. Renaud Lavilennie (Francja)      5,92

2. Valentin Lavilennie (Francja)    5,80

3. Robert Sobera                    5,70

400 m

1. Isaac Makwala (Botswana)    44,47

2. Karol Zalewski              45,14

3. Kajetan Duszyński           45,51

młot

1. Paweł Fajdek               82,14

2. Wojciech Nowicki           79,92

3. Mychajło Kochan (Ukraina)  78,57

dysk

1. Bartłomiej Stój            64,34

2. Piotr Małachowski          63,99

3. Robert Urbanek             61,91

wzwyż

1. Norbert Kobielski           2,20

2. Sylwester Bednarek          2,15

3. Sebastian Moszczyński       2,15


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje