Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Luvo Manyonga ma kłopoty z powodu picia alkoholu

Luvo Manyonga, srebrny medalista olimpijski z Rio de Janeiro i mistrz świata (2017) w skoku w dal, ma kłopoty z powodu publicznego picia alkoholu. W RPA, skąd pochodzi, w dobie pandemii koronawirusa oznacza to naruszenie przepisów kwarantanny.

Lekkoatletę pod koniec czerwca rozprawa przed sądem, o ile nie zapłaci do tego czasu grzywny w wysokości 130 euro. 29-latek został zatrzymany przez policję na przedmieściach Stellenbosch, miasta położonego 50 km na wschód od Kapsztadu, gdy spożywał publicznie alkohol.

Reklama

W przeszłości zawodnik, który w wieku 20 lat zdobył mistrzostwo świata juniorów, miał problemy z uzależnieniami, m.in. od narkotyków. Został ukarany półtoraroczną dyskwalifikację i poddał się leczeniu.

W ostatnich igrzyskach uzyskał 8,37 i przegrał złoto zaledwie o centymetr z Amerykaninem Jeffem Hendersonem. Mistrzem globu w 2017 roku w Londynie został dzięki próbie na 8,48 m i wyprzedził o cztery centymetry Amerykanina Jarriona Lawsona. W rywalizacji w Dausze w MŚ 2019 był czwarty.

RPA jest krajem najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa w Afryce - wykryto ponad 21 tysięcy zakażeń, a ponad 400 osób zmarło.

Dowiedz się więcej na temat: Luvo Manyonga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje