Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Lisowska i Karbowiak mistrzami Polski na 10 km

W środę w Poznaniu rozegrane zostały mistrzostwa Polski w biegu na dystansie 10 km. Po mistrzowskie tytuły sięgnęli Aleksandra Lisowska oraz Kamil Karbowiak.

Tegoroczne mistrzostwa Polski w biegu na 10 km zostały rozegrane w ramach poznańskiego Biegu Niepodległości. Impreza pierwotnie miała odbyć się w Goleniowie, ale została odwołana, a następnie przeniesiona właśnie do stolicy Wielkopolski. Tam panie i panowie na jednej trasie wystartowali po mistrzowskie medale.

Pomimo trudności organizacyjnych oraz braku konkretnych informacji o logistyce zawodów niemal do ostatniej chwili, na starcie pojawiła się całkiem pokaźna grupa zawodników z krajowej elity.

Wśród mężczyzn najlepiej spisał się Kamil Karbowiak. Biegacz z klubu LZS KL Kotwica uzyskał wynik 29:14 i wywalczył tytuł mistrza Polski. Srebrny medal trafił w ręce Kamila Jastrzębskiego. Reprezentant SKB Kraśnik zameldował się na mecie z czasem 29:32. Podium uzupełnił Arkadiusz Gardzielewski z wynikiem 29:55. Zawodnicy spoza czołowej trójki uzyskali już czasy powyżej 30 minut.

Reklama

Najlepszą z pań była z kolei Aleksandra Lisowska. Biegaczka reprezentująca barwy AZS-u Olsztyn złoto zagwarantowała sobie rezultatem 33:05. Kilka sekund za nią na metę wpadła Monika Jackiewicz, która osiągnęła wynik 33:11. Brązowy krążek przypadł w udziale Aleksandrze Brzezińskiej (33:13).

AB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama