Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Lavillenie nie wystąpi w lipcowym mityngu w Zurychu

Były rekordzista świata w skoku o tyczce Renaud Lavillenie ma złamany palec i nie wystąpi w planowanym na 9 lipca pokazowym mityngu lekkoatletycznym Diamentowej Ligi w Zurychu. Urazu 33-letni Francuz doznał podczas treningu.

"Przeszedłem badania, które wykazały, że kciuk jest złamany. Jutro przejdę operację" - napisał w środę na Twitterze mistrz olimpijski z 2012 roku.

Do pełni formy ma wrócić pod koniec sierpnia.

Sezon Diamentowej Ligi został opóźniony z powodu pandemii koronawirusa i ma się rozpocząć 14 sierpnia w Monako.

W czerwcu w Oslo odbyły się już jedne pokazowe zawody tego cyklu, tzw. Impossible Games. Mityng w Zurychu nosi z kolei nazwę "Inspiration Games".

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki.Sprawdź szczegóły >>>

Reklama


mm/ co/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy