Lekkoatletyka. Kornelia Lesiewicz z medalem i rekordem życiowym
Polska lekkoatletka Kornelia Lesiewicz zdobyła w Nairobi srebrny medal mistrzostw świata juniorów (U-20) w biegu na 400 metrów.

W zawodach rozgrywanych w Kenii 18-letnia Polka poprawiła swój rekord życiowy - na 51,97 sek.
Z kolei Mateusz Kołodziejski zdobył podczas rywalizacji w Nairobi brązowy medal mistrzostw świata juniorów w skoku wzwyż. Po brązowy krążek sięgnął również Jakub Szymański w biegu na 110 metrów przez płotki.





![Polska skuteczniejsza w obronie. Najlepsze bloki z meczu z Japonią [WIDEO]](https://i.iplsc.com/000MX3VWM1978J1J-C401.webp)

![Zaciekły bój, piękne ataki. Rajdy ofensywne meczu Japonia - Polska [WIDEO]](https://i.iplsc.com/000MX3V70E0S2XHN-C401.webp)
