Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Konrad Bukowiecki najlepszy w pchnięciu kulą w Warszawie

Konrad Bukowiecki wynikiem 20,92 wygrał konkurs pchnięcia kulą, który odbył się pod siedzibą Telewizji Polskiej. Drugie miejsce zajął Michał Haratyk - 20,54. Był to pierwszy z sześciu mityngów cyklu "Czwartki z lekkoatletyką - Orlen TVP Sport Cup".

To pierwsze zawody polskich lekkoatletów po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Pierwsze dwie próby Bukowiecki spalił, a najlepszy rezultat uzyskał w czwartym pchnięciu.

- Początek był trochę nerwowy, ale czułem się naprawdę bardzo dobrze. 20,92 to fajny wynik, szczególnie, że uzyskany po tak dziwnym czasie. Dopiero wróciłem ze zgrupowania w Karpaczu, czyli pierwszego normalnego obozu od kilkunastu tygodni. W tych okolicznościach nie mogę zatem nie być zadowolony z wyniku jaki osiągnąłem - powiedział Bukowiecki, cytowany w komunikacie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Reklama

Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Szyszkowski - 19,21. W zawodach startował także m.in. 18-letni Wojciech Marok, który uzyskał najlepszy na świecie tegoroczny wynik w kategorii U20 - 18,06.

W drugim etapie cyklu 25 czerwca zmierzą się tyczkarze. Na starcie staną m.in. Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski.

mm/ krys/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy