Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Katerina Stefanidi najlepsza w "podwórkowych" zawodach tyczkarek

G​reczynka Katerina Stefanidi wygrała z Amerykanką Katie Nageotte oraz Kanadyjką Alyshą Newman w konkursie skoku o tyczce, w którym zawodniczki startowały na swoich podwórkach.

Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro pokonała 34 razy w ciągu 30 minut poprzeczkę na wysokości czterech metrów. Nageotte uczyniła to 30 razy, a Newman - 21.

W sumie zaliczyły 85 udanych prób. Nie osiągnęły jednak głównego celu, o jakim mówiły przed zawodami, czyli poprawienia wyczynu trzech tyczkarzy: Renauda Lavillenie, Armanda Duplantisa i Sama Kendricksa, którzy dwa tygodnie temu, startując w pierwszym takim korespondencyjnym konkursie, skoczyli łącznie 98 razy powyżej pięciu metrów.

Stefanidi chciała wyrównać osiągnięcie Lavillenie i Duplantisa, którzy zanotowali 36 udanych prób. Na półmetku była nawet lepsza od Francuza i Szweda, ale w końcówce strąciła poprzeczkę i straciła sporo czasu na umieszczenie jej z powrotem na stojaku.

Reklama

"Renaud ostrzegał mnie, że długo po tych zawodach odczuwał ból. Wierzę mu, już to czuję" - powiedziała Greczynka.

Rywalizację tyczkarek, podobnie jak konkurs mężczyzn z 3 maja, można było śledzić bezpośrednio w mediach społecznościowych.

Międzynarodowa rywalizacja lekkoatletyczna, wstrzymana z powodu pandemii koronawirusa, ma zostać wznowiona w sierpniu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy