Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Jakob Ingebrigtsen z rekordem kraju i... sposobem na Marcina Lewandowskiego

Mistrz Europy na 5000 i 1500 metrów Jakob Ingebrigtsen ustanowił w środę wieczorem w Stavanger rekord kraju w biegu ulicznym na dystansie 5 km. Byty to pierwsze zawody od 12 marca, kiedy rząd Norwegii z powodu pandemii koronawirusa odwołał wszystkie imprezy sportowe.

Zawody rozgrywane były w Forus, przemysłowej dzielnicy miasta na ścieżkach dla pieszych o szerokości dwóch metrów i zawodnicy przebiegli dwie pętle po 2,5 kilometra.

Reklama

Rekord Norwegii w biegu ulicznym na tym dystansie należał do środy do maratończyka Sondre Nordstada Moena, który pokonał dystans w 13.37. Ingebrigtsen uzyskał wynik 13.29. Drugi na mecie był brat biegacza Henrik z czasem 13.37 wyrównując poprzedni najlepszy wynik w historii.

"To był bardzo ważny start dla moich synów, którzy nie mogą już wytrzymać bez rywalizacji, a poza tym chcieliśmy sprawdzić w jakiej znajdują się formie. Widać, że raczej w dobrej" - powiedział ojciec i trener biegaczy Gjert Ingebrigtsen na antenie telewizji NRK, która transmitowała bieg na żywo.

"Cieszyłem się jak dziecko przypinając wreszcie numer startowy" - przyznał Jakob Ingebrigtsen.

Dowiedz się więcej na temat: Jakob Ingebrigtsen | Marcin Lewandowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje