Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Halowe ME. Henryk Olszewski: Nasi reprezentanci świetnie dają sobie radę

Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski zapewnia, że nasi sportowcy przed nadchodzącymi halowymi mistrzostwami Europy w Toruniu znajdują się w bardzo dobrej dyspozycji.

Krajowy czempionat będzie ostatnią szansą dla polskich zawodników na wypełnienie minimum PZLA na mistrzostwa Europy.

Reklama

"Forma zawodników, jak państwo widzieli podczas środowego mityngu Copernicus Cup, jest dobra. Jak widać po tabelach europejskich i światowych - nasi reprezentanci świetnie sobie dają radę. Jest dużo punktów medalowych na mistrzostwa Europy. Jakie to będą medale? Nie chcę dziś deklarować. Wiele zależy od dyspozycji dnia" - powiedział prezes Olszewski.

Dodał, że Toruń jest niewątpliwie stolicą zimowej lekkiej atletyki. Arenę Toruń, w której odbędą się krajowy i europejski czempionat, nazwał jedną z najładniejszych hal w Europie.

Wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz wyraził ubolewanie, że niestety zarówno mistrzostw Polski, jak i Europy na żywo nie obejrzą na hali kibice. Zapewnił jednak, że miasto jest świetnie przygotowane do obu imprez.

Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński przypomniał świetne wyniki zawodników podczas Copernicus Cup.

"To w tej hali padały kolejne rekordy, najlepsze wyniki w tym roku na świecie, a niewiele zabrakło do rekordu świata w biegu na 60 m ppł. Przed nami kolejny sprawdzian obiektu przez HME. Nieco się nawet zdziwiliśmy, że w dobie epidemii aż tylu zawodników zgłosiło się na mistrzostwa Polski. Jesteśmy jednak oczywiście gotowi" - podkreślił Wolsztyński.

Celem Patrycji Wyciszkiewicz-Zawadzkiej będzie podczas HMP wypełnienie minimum PZLA na europejski czempionat.

"Chce uzyskać ten wskaźnik i być bardzo silnym punktem naszej sztafety. Wiem, że będziemy walczyły o najwyższe laury. Celem jest oczywiście medal" - dodała wicemistrzyni świata w sztafecie 4x400 m.

Wśród najlepszych polskich zawodników, którzy nie mają jeszcze minimum na HME są m.in. kulomiot Konrad Bukowiecki i tyczkarz Paweł Wojciechowski (złoty medalista mistrzostw Europy z Glasgow z 2019 roku).

W mistrzostwach kraju weźmie udział ponad 500 zawodników.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje