Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Dwoje rekordzistów świata i jeden maraton

W tegorocznej edycji Virgin London Marathon wystąpią dwa najszybsze nazwiska na królewskim dystansie na świecie: Brigid Kosgei i Eliud Kipchoge. - Ubiegły rok był dla mnie niesamowity i rozpoczął się właśnie od zwycięstwa w Londynie. Powrót będzie wyjątkowy - powiedziała rekordzistka globu.

Organizatorzy maratonu w Londynie i kibice mogą liczyć na wielkie emocje podczas kolejnej edycji imprezy 26 kwietnia. Na linii startu pojawią się dwa największe nazwiska królewskiego dystansu - Brigid Kosgei oraz Eliud Kipchoge.

Kosgei ubiegły okraszony sukcesami sezon rozpoczęła właśnie od biegu w Wielkiej Brytanii. Po zwycięstwie na tamtejszej trasie kilka miesięcy później ustanowiła nowy rekord świata (2:14.04). Tym samym zdeklasowała 16-letni rekord Pauli Radcliffe.  

- Ubiegły rok był dla mnie niesamowity i rozpoczął się właśnie od zwycięstwa w Londynie. Powrót będzie wyjątkowy - powiedziała biegaczka.

Reklama

2019 rok był też spektakularny dla Kipchoge'a. Kenijczyk złamał barierę dwóch godzin w wyzwaniu INEOS 1:59 Challenge.

Stawka kobiet w Londynie prezentuje się imponująco. Na liście znajdują się chociażby Vivian Cheruiyot, która wygrała tam przed dwoma laty, Gladys Cherono - trzykrotna zwyciężczyni maratonu w Berlinie, czy też Joyciline Jepkosgei, która triumfowała w Nowym Jorku. Kenijska lekkoatletka na swoim koncie ma również ustanowiony w 2017 roku rekord świata w półmaratonie (1:04.51).

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL