Reklama

Reklama

Lekkoatletyka. Bieg Niepodległości w tym roku wokół całej Polski

Tegoroczna edycja Biegu Niepodległości w Warszawie odbędzie się w zupełnie innej formule. Zamiast tradycyjnego biegania, zawodnicy zmierzą się w drużynowym wyzwaniu, wspólnie okrążając Polskę. Rywalizacja odbędzie się w dniach 11-15 listopada.

Bieg Niepodległości w Warszawie wpisał się już na stałe do kalendarza imprez biegowych. Tym razem plany pokrzyżowała jednak pandemia, uniemożliwiając biegaczom uczestnictwo w zawodach masowych.

Reklama

Organizatorzy nie dali jednak za wygraną, organizując wyjątkowy Bieg Niepodległości. "Okrążymy wspólnie Polskę" - grzmią zachęcające do uczestnictwa w wydarzeniu slogany.

Tegoroczna impreza zamiast 10 km odbędzie się na dystansie 3 511 kilometrów. To właśnie tyle wynosi suma długości granic Polski. Wyzwanie polega na przebiegnięciu przynajmniej właśnie takiego dystansu przez wszystkie zgłoszone drużyny. Start ma potrwać w dniach od 11 do 15 listopada.

Każdą drużynę do wyzwania zgłasza jej kapitan. Członkowie poszczególnych ekip muszą udokumentować przebiegnięty przez siebie dystans poprzez aplikację lub zegarek biegowy.

Poszczególni członkowie grupy mogą biec w każdy z pięciu wskazanych dni, zwiększając dzięki temu łączny pokonany dystans całego teamu i przyczyniając się do realizacji wyzwania przez wszystkie grupy.

W podobnej formule rywalizacji wirtualnej odbywał się niedawny Bieg Powstania Warszawskiego. Wydarzenia są organizowane przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz Aktywną Warszawę.

AB

Dowiedz się więcej na temat: lekkoatletyka | Bieg Niepodległości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama