Reklama

Reklama

Lekkoatletyczny sezon halowy bez wicemistrza olimpijskiego Storla

Srebrny medalista igrzysk olimpijskich w pchnięciu kulą David Storl zrezygnował z sezonu halowego. Niemiecki lekkoatleta chce się przygotować do rywalizacji na stadionie; w sierpniu w Moskwie będzie bronić tytułu mistrza świata.

- Dla mnie sezon zimowy nie ma największego priorytetu. Wiele rzeczy się złożyło na to, że nie mógłbym być w stu procentach przygotowany, a w innym przypadku nie ma sensu startować. Skupiam się więc w pełni na rywalizacji na stadionie - powiedział 22-letni Storl.
Po igrzyskach w Londynie musiał przejść szkolenie w policji, które trwało aż 3,5 miesiąca. Ponadto niebawem podda się operacji skóry.
- To nie jest nic poważnego, ale na pewno znowu wykluczy go z zajęć na jakieś 3-4 tygodnie. Nie ma sensu na siłę zmuszać się do sezonu halowego - zaznaczył trener zawodnika Sven Lang.
Nad Tamizą po olimpijskie złoto sięgnął po raz drugi z rzędu Tomasz Majewski. Zawodnik AZS AWF Warszawa również niedawno miał zabieg łokcia i raczej nie będzie startował pod dachem.
- Wszystko wskazuje na to, że halę będę musiał "odpuścić", na 90 procent. Jest zbyt mało czasu, aby się dobrze przygotować. Wprawdzie nie mam przerwy z zajęciach, ruszam się, ale żadnych ćwiczeń nie wykonuję prawą ręką - powiedział podopieczny Henryka Olszewskiego.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy