Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ - Włodarczyk i Majewski w piątek powalczą o medale

Piątek zapowiada się pełen emocji dla polskich kibiców. Najpierw o 17.00 czasu warszawskiego do koła wejdzie wicemistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk, a godzinę później kulą pchać będzie Tomasz Majewski. Oboje liczą na medale.

Włodarczyk, która wygrała eliminacje jest pewna siebie, ale też przestrzega, że rywalki nie śpią, zwłaszcza Rosjanki - mistrzyni olimpijska z Londynu Tatiana Łysenko oraz Oksana Kondriatiewa mogą przed własną publicznością być bardzo groźne.

"Wiem, że sobie poradzę z wrogo nastawioną publicznością, ale nerwy na pewno będą. W pierwszej serii będzie rzut na zaliczenie, później już bez kalkulacji" - zapowiedziała.

W poniedziałek w tej samej konkurencji mistrzostwo świata wywalczył Paweł Fajdek (Agros Zamość). Podobieństw między nimi jest wiele - Włodarczyk tak jak on pierwszy rzut w eliminacjach spaliła. W drugim uzyskała 76,18, a Fajdek - 76,17. W finale ma dziewiąty numer startowy tak jak podopieczny Czesława Cybulskiego.

Reklama

"Nie zapeszajmy! Nie mówię o żadnym medalu, dopóki nie będę go trzymać w ręku. Wiem na ile Anita jest przygotowana, ale musi to pokazać w zawodach, a konkurentki naprawdę bardzo dobrze wyglądają" - powiedział trener Krzysztof Kaliszewski.

Nadzieje wiązane są też z występem Majewskiego (AZS AWF Warszawa). Dwukrotny mistrz olimpijski jest wprawdzie po dwóch operacjach łokcia i ma spore zaległości treningowe, ale mimo wszystko uważa, że brąz jest w jego zasięgu.

"Nie będzie dalekiego pchania w Moskwie. Jedynie Ryan Whiting pokazał, że wygra ten konkurs. Pozostali zawodnicy są w zasięgu, ale wszystko zależy też od tego jak ułoży się rywalizacja. Nie jestem w najwyższej formie, ale na trochę mnie stać" - powiedział.

Przed południem w eliminacjach 200 m pobiegnie Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn), a do sztafety 4x400 m szykują się Justyna Święty (AZS AWF Katowice), Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin), Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz), Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań) i Agata Bednarek (AZS Łódź).

Program lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie z uwzględnieniem startu Polaków i wg polskiego czasu:

piątek, 16 sierpnia

-------------------

 7.30 - oszczep kobiet, eliminacje

 7.45 - 100 m ppł kobiet, eliminacje

 8.00 - trójskok mężczyzn, eliminacje

 8.35 - 200 m mężczyzn, eliminacje (Karol Zalewski)

 9.30 - 4x400 m kobiet, eliminacje

        (Justyna Święty, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Patrycja Wyciszkiewicz, Agata Bednarek)

17.00 - młot kobiet, FINAŁ (Anita Włodarczyk)

17.05 - 1500 m mężczyzn, półfinały

17.30 - w dal mężczyzn, FINAŁ

17.40 - 200 m mężczyzn, półfinały (ew. Zalewski)

18.10 - kula mężczyzn, FINAŁ (Tomasz Majewski)

18.15 - 800 m kobiet, półfinały

18.45 - 5000 m mężczyzn, FINAŁ

19.15 - 200 m kobiet, FINAŁ

19.30 - 4x400 m mężczyzn, FINAŁ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje