Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ. Wayde van Niekerk wygrał 400 m, Issac Makwala z zakazem startu

Wayde van Niekerk wywiązał się z roli faworyta i wygrał bieg na 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Organizatorzy nie dopuścili do startu jednego z faworytów - reprezentanta Botswany Issaca Makwaly.

Reprezentant RPA osiągnął czas 43,98. Drugi był Steven Gardiner (44,41), a trzeci reprezentujący Katar Abdelelah Haroun, który osiągając czas 44,48 pobił swój najlepszy wynik w sezonie.

Eksperci spodziewali się lepszych wyników, ale na dyspozycję biegaczy wpływ miała stosunkowo niska temperatura w Londynie (ok. 15 stopni Celsjusza).

Na starcie zabrakło jednego z faworytów - reprezentant Botswany Issac Makwala w poniedziałek nie stanął na starcie eliminacji na 200 metrów, a we wtorek nie został wpuszczony na rozgrzewkę. Jak podało IAAF, w opublikowanym na stronie internetowej oświadczeniu, powodem był wirus żołądkowy. Ekipa Botswany zapewniła, że biegacz jest zdrowy, ale organizatorzy dowodzili, że musi przejść 48-godzinną kwarantannę, a ta kończy się w środę.

Reklama

Nasz reprezentant Rafał Omelko odpadł w półfinale. Osiągnął czas 45,37 i był to 18. wynik w gronie 24 zawodników półfinalistów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje