Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ: W sobotę emocje na skoczni wzwyż

Justyna Kasprzycka i Kamila Stepaniuk - szczupłe i długonogie lekkoatletki spróbują w sobotni wieczór zaczarować skocznię wzwyż na Łużnikach. Szanse na medal mistrzostw świata w Moskwie mają obie, ale rywalki na pewno nie będą chciały na to pozwolić.

Finał rozpocznie się o godz. 16 czasu warszawskiego. Teoretycznie większe szanse ma Stepaniuk (Podlasie Białystok), która ma trzeci wynik wśród startujących - 199 cm. Poprawiła w tym roku rekord Polski, zdobyła mistrzostwo Uniwersjady i dobrze spisała się w drużynowych mistrzostwach Europy.

Zabraknąć może jej jedynie doświadczenia. W wielkich mityngach nie startowała. Wolała własne "podwórko". Nerwy jej raz już nie wytrzymały - w mistrzostwach Polski w Toruniu zajęła dopiero trzecie miejsce, ale uważa, że taka sytuacja już się nie powtórzy.

"To na pewno nie będzie łatwy konkurs, ale ja się nie przestraszę. Doskonale znam rywalki, wiem na co je stać, ale wiem też, że sama jestem dobrze przygotowana" - powiedziała Stepaniuk.

Reklama

Życiowy sukces już osiągnęła, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego z ambicją do rywalizacji w finale 5000 m podejdzie Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork).

"Dla mnie biegi długie to nowość. Specjalizowałam się w średnich, jednak po urodzeniu córeczki zdecydowałam się na wydłużenie dystansu. Jak widać był to bardzo dobry wybór. Ogromnie się cieszę, że w ogóle tutaj jestem. W finale i tak wszystko ustawią Kenijki. Jak będą chciały, by bieg był wolny, to taki będzie. Jak przyspieszą, to też wszystko będzie pod ich dyktando" - oceniła.

Nowakowska jest pierwszą w historii Polką, która wystąpi w finale mistrzostw świata na dystansie 5000 m. Start o 16.55.

Świat czeka z kolei na następne złoto Usaina Bolta. Jamajski sprinter będzie bronić tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Daegu. Po biegach eliminacyjnych i półfinale wydaje się, że nie powinien mieć sobie równych.

W ósemce najszybszych nie ma Karola Zalewskiego (AZS UWM Olsztyn), który w swoim półfinale był ostatni wynikiem 20,66.

Sobotnia rywalizacja rozpocznie się jednak od maratonu mężczyzn - 13.30. Medale zostaną rozdane jeszcze oszczepnikom oraz kobietom na 100 m przez płotki i w sztafecie 4x400 m.

Program 14. lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie z uwzględnieniem startu Polaków i wg polskiego czasu:

sobota, 17 sierpnia

13.30 - maraton mężczyzn

16.00 - wzwyż kobiet, FINAŁ (Justyna Kasprzycka, Kamila Stepaniuk)

16.20 - 100 m ppł, półfinały

16.35 - oszczep mężczyzn, FINAŁ

16.55 - 5000 m kobiet, FINAŁ (Dominika Nowakowska)

17.30 - 100 m ppł, FINAŁ

17.45 - 4x400 m kobiet, FINAŁ

18.05 - 200 m mężczyzn, FINAŁ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL