Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ w Katarze. Sokół Falah maskotką

Sokół o imieniu Falah będzie maskotką lekkoatletycznych mistrzostw świata, które jesienią (28 września - 6 października) odbędą się w stolicy Kataru Dausze.

Ptaki te związane są z kulturą tego arabskiego państwa.

Maskotkę wybrało 40 dzieci zaproszonych do specjalnego panelu przez organizatorów czempionatu.

- Zrobiliśmy konkurs dla dzieci, bo chcieliśmy zaangażować przyszłe pokolenia w organizację tego wydarzenia - powiedział dyrektor generalny mistrzostw Dahlan Al Hamad.

Falah w języku arabskim oznacza sukces, coś, co można osiągnąć dzięki doskonaleniu się i pracy. Sokoły od wieków cieszą się prestiżem i uznaniem w Katarze oraz innych krajach Zatoki Arabskiej. Używane są do polowań.

Reklama

- Sokół wyróżnia się szybkością, poświęceniem i determinacją. Nie poddaje się i zawsze chce osiągnąć zamierzony cel. Te cechy charakteryzują też najlepszych lekkoatletów na świecie - dodał.

O statusie sokoła świadczy fakt, że regulamin katarskich linii lotniczych zezwala na przewożenie ich w klasie ekonomicznej (do sześciu ptaków na pokładzie samolotu).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama