Lekkoatletyczne MŚ: Trywiańska 5.

Aurelia Trywiańska zajęła 5. miejsce w finale biegu na 100 m przez płotki podczas lekkoatletycznych MŚ rozgrywanych na Stade de France w Paryżu. Zwyciężyła niespodziewanie Perdita Felicien z Kanady.

Trywiańska jest pierwszą Polką, która wystąpiła w finale tej konkurencji w historii mistrzostw globu "królowej sportu".

Srebro wywalczyła Jamajka Bridget Foster, która przebiegła dystans w czasie 12,57. Brąz otrzyma Amerykanka Miesha Mckelvy - 12,67.

Aurelia Trywiańska, zawodniczka AZS AWF Warszawa, uzyskała rezultat 12,75, gorszy o 0,02 od rekordu życiowego. Ten sam wynik osiągnęła reprezentująca Hiszpanię Glory Alozie, ale została ona sklasyfikowana na czwartej pozycji. Polka była więc drugą Europejką i pierwszą białą zawodniczką na tym dystansie.

Zwycięstwo 22-letniej Felicien jest niespodzianką. - To jest dla mnie szok - powiedziała na mecie Kanadyjka. - Moim celem było jedynie biegać w finale i pobić rekord kraju.

Przed mistrzostwami złotą medalistkę upatrywano w Foster, do której należy najlepszy czas na świecie w tym roku. Jamajka była najlepsza w eliminacjach i w ćwierćfinałach, ale w ostatecznej rozgrywce musiała uznać wyższość rywalki.

W finale wystąpiło dziewięć zawodniczek, ponieważ w jednej z serii półfinałowych druga i trzecia biegaczka miały taki sam czas (do finału wchodziły po dwie najlepsze zawodniczki z trzech serii plus dwie z najlepszymi czasami).

Wyniki biegu na 100 m ppł (wiatr: -0,2 m/s)