Lekkoatletyczne MŚ. Polska na 4. miejscu w tabeli medalowej po 5. dniu

Po wtorkowych finałach Polska zajmuje czwarte miejsce w tabeli medalowej lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. "Biało-czerwoni" zdobyli dotychczas cztery medale: złoty, dwa srebrne i brązowy. Prowadzi ekipa USA z dorobkiem 11 krążków.

We wtorek srebrne medale zdobyli Adam Kszczot (RKS Łódź) w biegu na 800 metrów oraz Piotr Lisek (OSOT Szczecin) w skoku o tyczce srebrne, a dzień wcześniej Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) wywalczyła złoto, a Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin) - brąz w rzucie młotem.

Na podium stanęli dotychczas sportowcy z 31 państw.

Po wtorkowych startach dorobek polskich lekkoatletów w mistrzostwach świata wzrósł do 49 medali: 16 złotych, 14 srebrnych i 19 brązowych.

Dwa lata temu "Biało-czerwoni" przywieźli z Pekinu osiem medali.