Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ. Organizatorzy włączyli do programu kobiecy chód na 50 km

Po raz pierwszy w historii w mistrzostwach świata w Londynie będzie w programie chód kobiet na dystansie 50 km. Impreza odbędzie się w dniach 4-14 sierpnia. "Chcemy zapewnić równość płci we wszystkich konkurencjach" - tłumaczy swoją decyzję IAAF.

Kobiety ruszą na trasę w tym samym czasie, co mężczyźni. Minimum IAAF ustaliło na poziomie 4:30.00.

"Dyskusja, by włączyć nową konkurencję do programu w Londynie rozgorzała, gdy w trakcie drużynowych mistrzostw świata w Rzymie w 2016 roku w amerykańskiej ekipie pojawiła się zawodniczka, startująca na 50 km" - przyznał szef IAAF Sebastian Coe.

Dodał, że zdaje sobie sprawę z tego, iż decyzja została podjęta na ostatnią chwilę.

"Wpłynęła prośba małej grupy zawodników i postanowiliśmy zrobić ukłon w ich kierunku. Czy 50 km w chodzie kobiet będzie na stałe w programie mistrzostw świata jeszcze nie wiadomo. Będziemy chcieli usłyszeć rekomendację komisji ds. chodu sportowego i zobaczymy, czy zgłosi się odpowiednia liczba uczestniczek" - zaznaczył brytyjski działacz, niegdyś znakomity biegacz.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy