Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ - niepewny start Davida Rudishy

Kenijczyk David Rudisha, mistrz olimpijski i rekordzista świata w biegu na 800 m, podczas treningu w Central Parku w Nowym Jorku doznał kontuzji stawu kolanowego i jego start w sierpniowych mistrzostwach globu jest niepewny. W Moskwie miał bronić tytułu.

O urazie zawodnika poinformował jego trener Colm O'Connell, który przebywa na obozie przygotowawczym kadry kenijskich biegaczy w miejscowości Iten, 400 km na północ od stolicy kraju Nairobi.

"Szczegółowy raport dotyczący jego stanu zdrowia przekażemy narodowej federacji i IAAF najpóźniej za tydzień" - zadeklarował szkoleniowiec.

O'Connell przyznał, że Rudisha w najbliższą sobotę nie wystartuje w mityngu państw Afryki Wschodniej, którego rezultaty mają być brane pod uwagę przy ustalaniu składu reprezentacji na MŚ (10-18 sierpnia).

Reklama

24-letni biegacz poleciał w środę do Niemiec, gdzie w najbliższych dniach przejdzie pełną diagnostykę kontuzjowanego kolana. Pod uwagę brana jest nawet operacja, która może wykluczyć Kenijczyka ze startów przez kilka miesięcy.

Dowiedz się więcej na temat: David Rudisha

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje