Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ: Medalowe szanse Małachowskiego i Lewandowskiego

Na Piotra Małachowskiego w finale rzutu dyskiem i Marcina Lewandowskiego na 800 m będą we wtorek skierowane oczy polskich kibiców, śledzących 14. lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Moskwie. Rano na trasę chodu (20 km) wyruszą 62 zawodniczki, w tym trzy Polki.

Małachowski (WKS Śląsk Wrocław), lider światowego rankingu, czuje się dobrze przygotowany. Dysk na treningach lata daleko i co najważniejsze - jest zdrowy. Wydawałoby się zatem, że nic nie stoi na przeszkodzie, by wicemistrz olimpijski z Pekinu sięgnął na Łużnikach po złoto.

To jednak mylne wrażenie, bo jest jeszcze Niemiec Robert Harting - mistrz olimpijski, świata i Europy. Może nie jest w najwyższej formie, ale na pewno nie można mu odmówić woli walki oraz pewności siebie. "Jak nie zdobędę złota, to będzie dla mnie katastrofa" - oświadczył.

W finale, który rozpocznie się o 17.00 czasu warszawskiego, wystąpi także drugi z Polaków Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki).

Reklama

Drugim punktem kulminacyjnym wieczoru o 19.10 będzie finał 800 m mężczyzn z udziałem Lewandowskiego (SL WKS Zawisza Bydgoszcz). Rywale mocni, ale i Polak jest w formie. "Stać mnie na medal i wcale nie jest powiedziane, że będzie trzeba pobiec szybciej niż w półfinale" - ocenił.

To będzie jego trzeci finał mistrzostw świata. Przed dwoma laty w południowokoreańskim Daegu był czwarty.

O 18.10 dwudniowe zmagania zakończy w siedmioboju Karolina Tymińska. Z zawodniczką SKLA Sopot związane były spore nadzieje, ale już po drugiej konkurencji - skoku wzwyż wiadomo było, że o medal będzie bardzo trudno. Po pierwszym dniu i czterech startach zajmuje dwunaste miejsce z dorobkiem 3628. Prowadzi Ukrainka Żanna Melniczenko - 3912.

O 7.35 na trasę 20 km wyjdą trzy polskie chodziarki - Katarzyna Kwoka (RLTL ZTE Radom), Paulina Buziak (OTG Sokół Mielec) i Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice). Przed południem w eliminacjach wystąpią jeszcze: o 7.50 skoczek wzwyż Szymon Kiecana (Agros Zamość), a o 9.25 trójskoczkini Anna Jagaciak (MKS Juvenia Puszczykowo).

O 17.35 rozpocznie się z kolei ostatni konkurs w karierze carycy tyczki Rosjanki Jeleny Isinbajewej. Organizatorzy liczą na to, że w końcu trybuny na Łużnikach się zapełnią.

Ponadto medale rozdane zostaną na 3000 m z przeszkodami kobiet i na 400 m mężczyzn.

Program 14. lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie z uwzględnieniem startu Polaków i wg polskiego czasu:

wtorek, 13 sierpnia

 7.30 - siedmiobój, w dal (Tymińska)

 7.35 - 20 km chód kobiet, FINAŁ (Katarzyna Kwoka, Paulina Buziak, Agnieszka Dygacz)

 7.50 - wzwyż mężczyzn, eliminacje (Szymon Kiecana)

 8.20 - 5000 m mężczyzn, eliminacje

 9.10 - siedmiobój, oszczep (Karolina Tymińska)

 9.25 - trójskok kobiet, eliminacje (Anna Jagaciak)

17.00 - dysk mężczyzn, FINAŁ (Piotr Małachowski, Robert Urbanek)

17.05 - 400 m ppł kobiet, półfinały

17.35 - tyczka kobiet, FINAŁ

17.40 - 400 m ppł mężczyzn, półfinały

18.10 - siedmiobój, 800 m (Tymińska)

18.40 - 1500 m kobiet, półfinały

19.10 - 800 m mężczyzn, FINAŁ (Marcin Lewandowski)

19.25 - 3000 m z przeszkodami kobiet, FINAŁ

19.50 - 400 m mężczyzn, FINAŁ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL