Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ: Konkurs skoku w dal bez Mitchella Watta

Wicemistrz olimpijski z Londynu i dwukrotny medalista mistrzostw świata w skoku w dal Mitchell Watt nie wystąpi w sierpniowym czempionacie globu w Moskwie. Australijczyk zrezygnował ze startu, ponieważ nie doszedł do pełnej sprawności po kontuzji.

"Od początku sezonu miałem problemy z kostką i ścięgnem Achillesa, co znacznie utrudniło mi treningi i udział w zawodach. Nie jestem zaś osobą, która ma na celu jedynie pokazanie się w imprezie, a ze względu na wspomniane okoliczności nie jestem w 100 procentach gotowy na rywalizację. Potrzebuję więcej czasu, aby dojść do pełni formy" - podkreślił Watt.

Srebrny medalista poprzednich MŚ i zdobywca brązu z 2009 roku postanowił zrezygnować ze startów w tym sezonie i skoncentrować się na przygotowaniach do kolejnego.

Reklama

"Czekam, aż będę wolny od bólu i gotowy na przyszłoroczny halowy czempionat globu oraz Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej. Trzy lata temu postąpiłem podobnie. Wówczas opuściłem halowe MŚ, a później ustanowiłem rekord Australii i Oceanii (8,54 - PAP)" - dodał 25-letni Australijczyk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje