Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ. Kamila Lićwinko z brązowym medalem!

Kamila Lićwinko zdobyła brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Pierwsze miejsce w skoku wzwyż zajęła Rosjanka Maria Lasickiene, która broniła tytułu.

Kamila Lićwinko była w gronie faworytek do zdobycia medalu. Polka w pierwszej próbie bez problemów pokonała wysokość 1.84. Wszystkie pozostałe zawodniczki też nie miały z nią problemów. Polka równie dobrze spisała się także przy wysokości 1.88.

Pierwsze strącenie w konkursie zaliczyła Amerykanka Inika McPherson na wysokości 1.88. Udało jej się zaliczyć skok w drugiej próbie. To samo uczyniła Czeszka Michaela Hruba.

Kamila Lićwinko nie zaliczyła pierwszej próby przy wysokości 1.92. Tyczkę strąciły także Hiszpanka Ruth Beita, Amerykanka Vashti Cunningham, Brytyjka Katarina Johnson-Thompson i Czeszka Michaela Hruba.

Reklama

Polka w drugiej próbie pokonała wysokość 1.92. Pierwsza z konkursem pożegnała się natomiast Ruth Beita.

Pierwsza próba Lićwinko przy wysokości 1.95 była nieudana. Tylko cztery zawodniczki zaliczyły od razu tę wysokość. Polce udało się to za drugim razem.

Z konkursu odpadły wtedy Inika McPhearson, Airine Palsyte, Vashti Cunnigham, Mirela Demireva oraz Michaela Hruba.

Kamili Lićwinko strąciła tyczkę w pierwszej próbie przy wysokości 1.97. Za drugim razem też nie udało się jej zaliczyć skoku.

W pierwszej próbie wysokość 1.97 pokonały jedynie Rosjanka Maria Lasickiene oraz Ukrainka Julija Łewczenko.

Kamila Lićwinko w trzeciej próbie zaliczyła wysokość 1.97 i wtedy było już pewne, że zdobędzie medal.

Później Polka w pierwszej próbie pokonała wysokość 1.99! Julija Łewczenko poszła za śladem Polki i wyszła na prowadzenie.

Kamila Lićwinko nie zaliczyła wysokości 2.01. Udało się to natomiast Rosjance Marii Lasickiene, która nie zaliczyła wysokości 1.99, ale zdecydowała się skakać na 2.01.

Polka w drugiej próbie też nie pokonała wysokości 2.01. Julija Łewczenko zrobiła to przy drugim skoku.

Lićiwnko nie zaliczyła skoku na 2.01, ale zdecydowała się podjąć próbę na wysokości 2.03. Niestety nie udało się jej pokonać. Polka zakończyła konkurs z brązowym medalem. 


Pierwsze miejsce zajęła Maria Lasickiene. Rosjanka jako jedyna pokonała wysokość 2.03. Srebro zdobyła Ukrainka Julija Łewczenko, która pobiła rekord życiowy skacząc 2.01.

Po dziewięciu dniach rywalizacji, która zakończy się w niedzielę, "Biało-czerwoni" mają w dorobku siedem medali: dwa złote w rzucie młotem Anity Włodarczyk i Pawła Fajdka, dwa srebrne Adama Kszczota w biegu na 800 m i Piotra Liska w skoku o tyczce oraz trzy brązowe: Malwiny Kopron i Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem oraz Kamili Lićwinko w skoku wzwyż.

Medalistki skoku wzwyż kobiet:

1. Maria Lasickiene (Rosja pod neutralną flagą)  2,03

2. Julia Lewczenko (Ukraina)                     2,01

3. Kmaila Lićwinko (Polska)                      1,99 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje