Lekkoatletyczne MŚ - Jehue Gordon najszybszy na 400 m przez płotki

Jehue Gordon z Trynidadu i Tobago zdobył w Moskwie tytuł mistrza globu w biegu na 400 m przez płotki z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie 47,69. Wicemistrzem został Amerykanin Michael Tinsley z rekordem życiowym 47,70.

Brązowy medal wywalczył niespodziewanie Serb Emir Bekric, który rezultatem 48,05 ustanowił rekord kraju.

To największy sukces w karierze 21-letniego lekkoatlety z Trynidadu i Tobago, który w 2010 roku był mistrzem świata juniorów. Gordon i wicemistrz olimpijski z Londynu Tinsley minęli metę niemalże jednocześnie i obydwaj po jej przekroczeniu przewrócili się na tartan. Potrzebna była analiza tzw. fotokomórki, by wyłonić zwycięzcę.

Obrońca tytułu Brytyjczyk David Green odpadł w półfinałach. Dwukrotny mistrz olimpijski i świata reprezentujący Dominikanę 36-letni Felix Sanchez zajął piąte miejsce.