Lekkoatletyczne MŚ - Jamajczycy obronili tytuł w sztafecie 4x100 m

Obrońcy tytułu Jamajczycy wywalczyli złoty medal 14. lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie w biegu sztafetowym 4x100 m. Uzyskali najlepszy w tym roku czas 37,36. Srebrny zdobyli Amerykanie - 37,66, a brązowy po dyskwalifikacji Brytyjczyków - Kanada.

Jamajczycy pobiegli w składzie: Nesta Carter, Kemar Bailey-Cole, Nickel Ashmeade, Usain Bolt. Ten ostatni wywalczył w Moskwie trzeci złoty medal. Był najlepszy także indywidualnie na 100 i 200 m.

Na trzecim miejscu metę minęli Brytyjczycy z czasem 37,80, zostali jednak zdyskwalifikowani, a brąz przyznano Kanadyjczykom - 37,92.

Do finału nie awansowała polska sztafeta. Biegnąc w składzie: Robert Kubaczyk (WKS Śląsk Wrocław), Grzegorz Zimniewicz (Achilles Leszno), Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn), Kamil Kryński (Podlasie Białystok), "Biało-czerwoni" zajęli w swojej serii eliminacyjnej piąte miejsce, a w ogólnym bilansie jedenaste. Uzyskali czas 38,51 -  swój najlepszy w sezonie.

Wyniki sztafety 4x100 mężczyzn: