Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ. Isaac Makwala pobiegnie w półfinale na 200 m

Reprezentant Botswany Isaac Makwala nie mógł wystartować w kwalifikacjach, ale otrzymał szansę od Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) i będzie mógł wystąpić w konkurencji 200 m podczas mistrzostw świata w Londynie. Lekkoatleta z powodu wirusa żołądkowego nie został dopuszczony do startu w finale biegu na 400 m.

Z oświadczenia Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) wynika, że okres kwarantanny Makwali zakończył się w środowe popołudnie. Zawodnik, który przeszedł już niezbędne badania, będzie mógł wystąpić w wieczornej serii półfinałowej na 200 m.

Reklama

Warunkiem było uzyskanie w eliminacjach czasu 20,53 lub lepszego. Kwalifikacje już się odbyły, więc reprezentant Botswany musiał biec samotnie w środowe popołudnie.

Makwala wystąpił na torze siódmym, czyli tym, na którym pierwotnie miał biec w eliminacjach.

Sytuacja nie była dla niego łatwa, bo w Londynie pada deszcz i jest chłodno. Warunki miał więc gorsze niż rywale w eliminacjach. Mimo tego stanął na wysokości zadania. Osiągnął czas 20,20 i awansował do półfinału.

Po biegu wykonał kilka pompek, chcąc pokazać, że czuje się dobrze i jest w formie.

Dzień wcześniej reprezentant Botswany nie został dopuszczony do finału biegu na dystansie dwa razy dłuższym. 30-letni lekkoatleta był jednym z faworytów tej konkurencji, ale miał wirusa żołądkowego i nie wpuszczono go na stadion.

Zgodnie z tłumaczeniem IAAF, Makwala miał identyczne objawy jak wielu innych uczestników, którzy zmagali się z kłopotami żołądkowymi.

Reprezentant Botswany był głównym rywalem Wayde'a van Niekerka w walce o złoty medal w Londynie. Reprezentant RPA ostatecznie triumfował w tej konkurencji czasem 43,98.

Dowiedz się więcej na temat: lekkoatletyczne MŚ | Isaac Makwala | IAAF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje