Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ: impreza w Eugene odbędzie się w lipcu 2022 roku

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Eugene odbędą się w dniach 15-24 lipca 2022 roku - poinformowało World Athletics. Impreza pierwotnie miała się odbyć w sierpniu przyszłego roku, ale na ten termin przeniesiono igrzyska olimpijskie w Tokio.

Zmiany w kalendarzu podyktowane są pandemią koronawirusa, która "zamroziła" w tym roku wszystkie wydarzenia sportowe.

Reklama

W komunikacie przesłanym przez lekkoatletyczne władze zapewniono, że termin imprezy w Eugene został tak dobrany, by nie kolidował z Igrzyskami Wspólnoty Brytyjskiej w Birmingham i multidyscyplinarnymi mistrzostwami Europy w Monachium. Program został tak dobrany, by lekkoatleci mogli uczestniczyć we wszystkich imprezach.

- Czeka nas sześć tygodni wspaniałej rywalizacji na najwyższym światowym poziomie. Staraliśmy się tak dobrać wszystkie terminy, by zawodnicy mieli pewność, iż mogą startować we wszystkich trzech imprezach. Nie mieliśmy zamiaru rywalizować o to, które wydarzenie jest ważniejsze, ale chcieliśmy zapewnić możliwość uczestniczenia we wszystkim - skomentował szef World Athletics Sebastian Coe.

Brytyjczyk podziękował także organizatorom mistrostw świata w Eugene, że wykazali się zrozumieniem i elastycznością.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że cały sportowy świat w tym roku zamarł. Nie odbywają się żadne zawody, mityngi, turnieje, a dwie największe imprezy 2020 roku - piłkarskie mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie w Tokio - zostały przesunięte o rok. Według oficjalnych danych zainfekowanych jest ponad 1,4 mln ludzi, a zmarło blisko 83,5 tys.

Dowiedz się więcej na temat: lekkoatletyczne MŚ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama