Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ: Ghirmay Ghebreslassie z Erytrei triumfował w maratonie

Ghirmay Ghebreslassie z Erytrei z czasem 2:12.27 sięgnął po złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie. To pierwsza konkurencja tegorocznych MŚ, w której rozdano medale.

Sensacyjny triumfator, Ghebreslassie, został najmłodszym zwycięzcą biegu na dystansie 42 km 195 m w historii imprezy IAAF.  

Reklama

Ghebreslassie (ur. 14 listopada 1995 roku), który dopiero trzeci raz w karierze ukończył maraton, wyprzedził na mecie Etiopczyka Yemane Tsegay'ego - 2:13.07 oraz Munyo Solomono Mutaiego z Ugandy - 2:13.29.

"Moje złoto dedykuję wszystkim mieszkańcom Erytrei" - powiedział zwycięzca.

Rok temu wraz z kolegami z reprezentacji także sięgnął po złoty medal mistrzostw globu w półmaratonie. W 2013 roku startował w Bydgoszczy w mistrzostwach świata w biegach przełajowych zajmując w kategorii juniorów siódme miejsce na dystansie 8 km.

Polacy nie startowali.

W pierwszym dniu rywalizacji w Pekinie doszło do nietypowej sytuacji w maratonie. Kończący nie wiedzieli, gdzie jest... meta. Ostatnie 100 m pokonywali na bieżni Stadionu Narodowego, ale po minięciu linii... biegli dalej. Na mecie nie było żadnego sędziego i dopiero fotoreporterzy stojący na łuku informowali zawodników, że to już koniec.

Medaliści biegu maratońskiego:

1. Ghirmay Ghebreslassie (Erytrea) 2:12.27

2. Yemane Tsegay (Etiopia)         2:13.07

3. Solomon Mutai (Uganda)          2:13.29

Dowiedz się więcej na temat: lekkoatletyka | lekkoatletyczne MŚ | maraton

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje