Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ. David Rudisha zrezygnował ze startu na 800 m

Obrońca tytułu i rekordzista globu w biegu na 800 m Kenijczyk David Rudisha musiał zrezygnować ze startu w rozpoczynających się 4 sierpnia w Londynie mistrzostwach świata przez kontuzję uda.

Wycofanie się Kenijczyka zwiększa szanse naszych reprezentantów - Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota.

"To była trudna decyzja, jestem zawiedziony i smutny" - napisał na Twitterze mistrz olimpijski z Londynu i Rio de Janeiro.

Rudisha jeszcze niedawno mówił, że jest w znacznie lepszej dyspozycji niż przed rokiem w Brazylii. W tym sezonie wystartował raz - 10 czerwca w Kingston i nie zaimponował dyspozycją. Zmierzono mu czas 1.44,90.

Do reprezentacji Kenii powołanych zostało jeszcze czterech innych lekkoatletów na dystansie 800 m. Jest wśród nich lider światowej listy wyników Emmanuel Korir - 1.43,10.

Reklama

Do rywalizacji stanie też na pewno dwóch Polaków - Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) i wicemistrz świata Kszczot (RKS Łódź). Zgłoszony jest także Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów), ale na razie nie wiadomo, czy zdecyduje się na start na tym dystansie, czy skupi się na 1500 m.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy