Lekkoatletyczne MŚ: Collins najszybszy na 100 m

Reprezentant St.Kitts-Nevis Kim Collins z wynikiem 10,07 zdobył złoty medal w biegu na 100 m w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Paryżu.

Do tej pory największym sukcesem Collinsa na tym dystansie było zwycięstwo w ubiegłorocznych igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej (9,98). Na MŚ w Edmonton był szósty, a na igrzyskach w Sydney siódmy.

Srebro wywalczył Darrel Brown z Trynidadu i Tobago, który przebiegł ten dystans w czasie 10,08. Brąz przypadł w udziale Brytyjczykowi Darrenowi Campbellowi z takim samym rezultatem. Również 10,08 uzyskał jego rodak Dwain Chambers.

Dopiero piąty z wynikiem 10,11 był rekordzista świata Amerykanin Tim Montgomery.

To najwolniejszy finał MŚ na 100 m od zawodów w Helsinkach w 1983 roku, kiedy Amerykanin Carl Lewis zwyciężył z takim samym rezultatem jak Collins.