Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ - Blake chce wystartować na dwóch dystansach

Dwukrotny srebrny medalista olimpijski z Londynu Yohan Blake, który jest po operacji nogi, ma zamiar w sierpniowych mistrzostwach świata w Pekinie wystąpić na dwóch dystansach - 100 i 200 m. Celem Jamajczyka jest stanięcie na podium w obu konkurencjach.

- Jestem teraz już pewny, że uda mi się odpowiednio przygotować do sezonu. Jestem w pełnym treningu i nie mam żadnych powodów do zmartwień, że nie zdążę - powiedział mistrz świata na 100 m z Daegu (2011).

O tym, na jakich dystansach wystąpi w Pekinie, zadecydują krajowe kwalifikacje, które na Jamajce zaplanowane są na 25-28 czerwca.

- Widzę jakie robię postępy na treningu i czuję, że jestem w stanie wystąpić w mistrzostwach świata w dwóch konkurencjach indywidualnych. Wprawdzie jeszcze nie rozmawiałem na ten temat z trenerem, ale mam nadzieję, że jest podobnego zdania - dodał Blake. 

Reklama

Legitymujący się rekordem życiowym 9,69 na 100 m zawodnik w zeszłym sezonie w trakcie mityngu w Glasgow naderwał mięsień. Musiał przejść operację.

- Na razie jest mi jeszcze trudno prognozować, co dokładnie stanie się latem. W tej chwili będziemy wchodzić w bardziej intensywny trening przedstartowy i on właśnie odpowie nam na pytanie, na czym właściwie stoimy - tonuje emocje trener Glen Mills. Jego podopiecznym jest także najszybszy człowiek globu Usain Bolt.

Mistrzostwa świata w Pekinie odbędą się w dniach 22-30 sierpnia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy