Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ. Artur Noga w półfinale 110 m ppł

Artur Noga (SKLA Sopot) awansował do półfinału rywalizacji w biegu na 110 m przez płotki w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Pekinie. Polak z czasem 13,49 był czwarty w swojej serii eliminacyjnej.

Sprawdź, kiedy nasi będą walczyć o medale!

- Seria była dramatyczna, ale na szczęście nie dla mnie. Start był przyzwoity, dopiero przy trzecim płotku przysiadłem i uderzyłem w niego. Straciłem trochę rytm. Na razie nie czuję jeszcze tego "czegoś", ale mam nadzieję, że to w czwartek przyjdzie. Fizycznie i mentalnie jestem dobrze przygotowany, więc powinno być OK - zaznaczył Noga.

Polak miał tylko pięciu rywali, gdyż z powodu falstartów zdyskwalifikowani zostali Amerykanin Ronnie Ash i Czech Petr Svoboda. Ten pierwszy nie mógł się pogodzić z decyzją sędziów i przez jakiś czas nie chciał opuścić bieżni. W końcu jednak udał się do szatni.

Reklama

- Falstart Asha był ewidentny. To działo się tuż obok mnie, ale starałem się nie zwracać na to uwagi. Jeżeli zawodnik szybciej wyskakuje z bloków, a zrobił to zdecydowanie, to nie ma o czym dyskutować. Powinien się z tym pogodzić, a nie robi przedstawienie i wszyscy są rozkojarzeni - ocenił Noga.

Pekin jest dla niego szczęśliwym miejscem. W 2006 roku został tutaj mistrzem świata juniorów, a dwa lata później w igrzyskach olimpijskich zajął piąte miejsce.

- Wracam myślami do tego. Mam nadzieję, że teraz poprawię nawet te sukcesy, a przynajmniej się do nich zbliżę. Czy biorę piąte miejsce w ciemno? Pewnie. Nawet finał wziąłbym w ciemno - przyznał, choć zdaje sobie sprawę, że już półfinał będzie bardzo trudny.

- Szykuje się rzeź - podsumował krótko Noga.

W eliminacjach najszybszy był broniący tytułu z Moskwy Amerykanin David Oliver - 13,15, który w stolicy Chin był trzeci w igrzyskach w 2008 roku. Drugi wynik - 13,25 - miał jego rodak Aries Merritt, mistrz olimpijski z Londynu.

Trzy serie półfinałowe zaplanowano na czwartek, a finał odbędzie się w piątek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje