Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ - Anita Włodarczyk wkracza do gry

Środa to jedyny dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie, w którym rywalizacja odbywać się będzie tylko przed południem. Jako ostatnia z Polaków wystąpi o godz. 9.10 czasu warszawskiego wicemistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk.

"Bardzo dobrze się czuję. Jestem w drugiej grupie eliminacyjnej i bardzo się z tego powodu cieszę, bo mogę dwie godziny dłużej pospać. Na pewno zwyciężyć w Moskwie nie będzie łatwym zadaniem, ale... zobaczymy. Musi też szczęście dopisać" - powiedziała podopieczna Krzysztofa Kaliszewskiego.

Tym razem na stadionie Łużniki nie będzie miała wsparcia w rodzinie i znajomych. Nie przyjechali na zawody, bo sama ich o to poprosiła.

"Nie chciałam się denerwować, czy sobie radzą, czy dojechali już na stadion, czy wszystko jest w porządku. Wolę mieć spokojną głowę" - dodała zawodniczka RKS Skra Warszawa.

Reklama

Z samego rana, bo o 6.30 wyruszy na trasę 50 km trzech polskich chodziarzy: Łukasz Nowak (OŚ AZS Poznań), Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków) i Adrian Błocki (MKL Szczecin).

"Stać mnie na powtórzenie wyniku z Londynu, gdzie byłem dziewiąty. Postaram się nawet osiągnąć coś więcej. Najbardziej cieszy mnie jednak fakt, że zaczynamy i kończymy na stadionie" - przyznał Nowak.

Pewnym zaskoczeniem było wycofanie się już w trakcie trwania imprezy dwukrotnego mistrza świata i olimpijskiego Rosjanina Siergieja Kirdiapkina.

"Oficjalne stanowisko jest takie, że nabawił się przeziębienia i trener postanowił go wycofać. Jaka jest prawda, pewnie się nie dowiemy" - powiedział jeden z rosyjskich dziennikarzy.

Gdy chodziarze będą na trasie, na bieżni stadionu Łużniki w eliminacjach powalczą kobiety w biegu na 5000 m, a wśród nich Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork). Z dwóch serii awansuje po pięć najszybszych oraz pięć z najlepszymi czasami.

Program lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie z uwzględnieniem startu Polaków i wg polskiego czasu:

środa, 14 sierpnia

------------------

6.30 - 50 km chód, FINAŁ (Łukasz Nowak, Grzegorz Sudoł, Adrian Błocki)

7.30 - młot kobiet, eliminacje gr. A

7.40 - 5000 m kobiet, eliminacje (Dominika Nowakowska)

8.25 - w dal mężczyzn, eliminacje

8.35 - 1500 m mężczyzn, eliminacje

9.10 - młot kobiet, eliminacje gr. B (Anita Włodarczyk)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama