Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ. Angelika Cichocka szósta na 800 m

Angelika Cichocka pobiła "życiówkę" i zajęła szóste miejsce w biegu na 800 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Wygrała Caster Semenya z RPA.

Cichocka osiągnęła czas 1.58,41. Semenya zwyciężyła z czasem 1.55,16. To najlepszy wynik na świecie w tym roku.

Początek był bardzo szybki i Polka została kilka metrów z tyłu, ale po chwili dołączyła do stawki.

Tempo dyktowała burundyjska biegaczka Francine Niyonsaba. Próbowała wyprzedzić ją Amerykanka Ajee Wilseon, ale nie dała rady, a na finiszu "szósty bieg" włączyła Semenya i nie dała rywalkom żadnych szans.

Cichocka także przyspieszyła i wystarczyło na wyprzedzenie dwóch rywalek oraz pobicie rekordu życiowego.

Reklama

- Zostałam troszkę przyblokowana. Rozpędzałam się 200 przed metą i czekałam na "uderzenie" i było - relacjonowała na gorąco w wywiadzie dla TVP Sport.

W poniedziałek Cichocka zajęła siódme miejsce na dystansie 1500 m.

Broniąca tytułu Białorusinka Maryna Arzamasowa odpadła w eliminacjach.

"Biało-czerwoni" zdobyli w Londynie siedem medali: dwa złote w rzucie młotem Anity Włodarczyk i Pawła Fajdka, dwa srebrne Adama Kszczota w biegu na 800 m i Piotra Liska w skoku o tyczce oraz trzy brązowe: Malwiny Kopron i Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem oraz Kamili Lićwinko w skoku wzwyż.

MZ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL