Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ. Adam Kszczot wicemistrzem świata w biegu na 800 m

Adam Kszczot zajął drugie miejsce w biegu na 800 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie.

Kszczot rozpoczął spokojnie. Zamykał stawkę, ale popisał się piorunującym finiszem na ostatnich stu metrach, wyprzedzał po kolei rywali i wpadł na metę drugi.

Wygrał Francuz Pierre-Amboise Bosse (1.44,67). Polak miał wynik 1.44,95. Obaj osiągnęli najlepsze wyniki w tym sezonie. Brązowy medal wywalczył Kenijczyk Kipyegon Bett z czasem 1.45,21.

"Profesor", jak nazywają go komentatorzy, ma już w dorobku srebro sprzed dwóch lat. W tym sezonie nie imponował wynikami, ale za to nikt inny nie potrafi tak inteligentnie rozegrać biegu taktycznie jak on. Jest też typem turniejowca i jak sam podkreśla - z każdym biegiem czuje się coraz lepiej.

Reklama

W tym roku na starcie 800 m zabrakło Davida Rudishy. Kenijczyk jest rekordzistą świata.

Kszczot jest wielce utytułowanym biegaczem, bo już dwa razy zostawał mistrzem Europy, ma także brąz. Poza tym świetnie spisywał się w hali, gdzie na mistrzostwach Europy trzy razy stawał na najwyższym podium, a na czempionacie globy był drugi i trzeci.

To trzeci medal "Biało-czerwonych" w Londynie, a już po chwili czwarty w skoku o tyczce - srebrny - zdobył Piotr Lisek. W poniedziałek złoty w rzucie młotem zdobyła Anita Włodarczyk, a brązowy Malwina Kopron.

Medaliści biegu na 800 m mężczyzn:

 1. Pierre-Ambroise Bosse (Francja) 1.44,67

 2. Adam Kszczot (Polska)           1.44,95

 3. Kipyegon Bett (Kenia)           1.45,21

MZ, Pawo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama