Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MME. Srebro Ennaoui, brąz Galant w biegu na 1500 m

Kolejny sukces Polek na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Sofia Ennaoui i Martyna Galant znalazły się na podium w biegu na 1500 metrów, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) wynikiem 4.13,54 zdobyła w Bydgoszczy srebrny medal, a Martyna Galant (OŚ AZS Poznań) rezultatem 4.17,91 brązowy 11. lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23 w biegu na 1500 m. Zwyciężyła Niemka Konstanze Klosterhalfen - 4.10,30.

Triumfatorka, mająca najlepszy rekord życiowy w stawce, postanowiła w połowie dystansu rozegrać bieg po swojemu. Ruszyła mocno do przodu. Za nią podążyła Ennaoui, ale w żadnym momencie nie zbliżyła się do rywalki na odległość, która umożliwiałaby kontratak.

"Jestem zawiedziona tym, co się stało, bo chciałam dziś wygrać. Dziękuję wszystkim kibicom, że przyjechali tutaj nas dopingować. Wasze wsparcie było odczuwalne" - powiedziała córka Polki i Marokańczyka, która od drugiego roku życia wychowywała się w Lipianach na Pojezierzu Myśliborskim.

Reklama

To szósty i siódmy medal polskiej ekipy w bydgoskiej imprezie. Wcześniej zwycięstwa odnieśli Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno) w pchnięciu kulą oraz Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice) na 100 m, wicemistrzyniami zostały dyskobolka Daria Zabawska i kulomiotka Klaudia Kardasz (obie KS Podlasie Białystok), a brązowy medal w biegu na 1500 m zdobył Michał Rozmys (UKS Barnin Goleniów).

Niedzielne zmagania lekkoatletów ogląda na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka ok. 7,5 tysiąca osób

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje