Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne ME: zabraknie mistrza świata Raphaela Holzdeppe

Mistrz świata i brązowy medalista olimpijski w skoku o tyczce Raphael Holzdeppe z powodu braku formy zakończył przedwcześnie sezon. Niemiec nie wystąpi zatem w najważniejszej imprezie tego roku - mistrzostwach Europy w Zurychu (12-17 sierpnia).

- Po prostu nie wychodzi. Raphael postanowił zatem przerwać sezon, odpocząć i później zacząć przygotowania do kolejnego. To była bardzo trudna decyzja - powiedział jego trener Chauncey Johnson.

Szkoleniowiec podkreślił, że nie chodzi o żadną kontuzję. Zawodnik jest zdrowy, ale nie może nadrobić zaległości po urazie pleców, który pojawił się zimą.

W tym roku Holzdeppe osiągnął słabą wysokość 5,53 m. Nie wypełnił też do tej pory minimum niemieckiego związku na ME, które wynosi 5,70. Po raz ostatni startował przed miesiącem w Ostrawie.

Reklama

Niemiecki lekkoatleta w sierpniu zeszłego roku został nieoczekiwanie mistrzem świata w skoku o tyczce. W dorobku ma także brąz londyńskich igrzysk i mistrzostw Europy z Helsinek (2012). Pierwszy duży sukces osiągnął w Bydgoszczy, kiedy w 2008 roku został mistrzem świata juniorów.

Dowiedz się więcej na temat: Lekkoatletyczne ME | Raphael Holzdeppe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje