Lekkoatletyczne ME. Sofia Ennaoui ze srebrnym medalem na 1500 m

Sofia Ennaoui wywalczyła srebrny medal w biegu na 1500 m na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie.

Świetnie biegnąca Polka popisała się kapitalnym ostatnim okrążeniem i finiszowała jako druga z czasem 4:03.08. Złoty medal zdobyła Brytyjka Laura Muir (4:02.32), a trzecia była jej rodaczka Laura Weightman (4:03.75).

Ennaoui odebrała złoty medal innej Polce, Angelice Cichockiej, która triumfowała na tym dystansie dwa lata temu w Amsterdamie.

Tym razem Cichocka zajęła 12. miejsce z czasem 4:10.93.

Urodzona 30 sierpnia 1995 roku Ennaoui jest córką Polki i Marokańczyka. W wieku dwóch lat przyjechała do Polski, wychowała się w Lipianach, a obecnie mieszka, studiuje i trenuje w Szczecinie.

To był dziesiąty w kolejności medal dla Polski na ME w Berlinie, w tym czwarty srebrny. Ostatecznie "Biało-Czerwoni" wywalczyli na ME 12 krążków: siedem złotych, cztery srebrne i jeden brązowy.