Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne ME. Małgorzata Hołub piąta, Justyna Święty szósta w finale 400 m

Małgorzata Hołub (Bałtyk Koszalin) czasem 51,89 zajęła piąte miejsce, a Justyna Święty (AZS AWF Katowice) wynikiem 51,96 była szósta w finale biegu na 400 m lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie. Wygrała Włoszka Libania Grenot - 50,73.

Hołub jest w znakomitej dyspozycji. W półfinale czasem 51,76 poprawiła rekord życiowy, a dzień później osiągnęła bardzo zbliżony wynik. Święty w półfinale miała rezultat 52,34.

Grenot obroniła tytuł wywalczony dwa lata temu w Zurychu. Za nią finiszowały Francuzka Floria Guei - 51,21 i Brytyjka Anyika Onuora - 51,47. Tuż za podium znalazła się wicemistrzyni olimpijska z Londynu Brytyjka Christine Ohuruogu - 51,55.

Wyniki piątkowych finałów i miejsca Polaków:

Kobiety:

100 m

 1. Dafne Schippers (Holandia)      10,90

 2. Iwet Lalowa-Collio (Bułgaria)   11,20

Reklama

 3. Mujinga Kambundji (Szwajcaria)  11,25

 4. Asha Philip (W. Brytania)       11,27

 5. Natalia Pohrebniak (Ukraina)    11,28

 6. Tatjana Pinto (Niemcy)          11,33

 7. Floriane Gnafoua (Francja)      11,36

 8. Desiree Henry (W.Brytania) - nie ukończyła

...

21. Marika Popowicz-Drapała (Polska)   

400 m

 1. Libania Grenot (Włochy)          50,73

 2. Floria Guei (Francja)            51,21

 3. Anyika Onuora (W. Brytania)      51,47

 4. Christine Ohuruogu (W. Brytania) 51,55

 5. Małgorzata Hołub (Polska)        51,89

 6. Justyna Święty (Polska)          51,96

 7. Tamara Salaski (Serbia)          52,23

 8. Nicky van Leuveren (Holandia)    52,76

...

18. Patrycja Wyciszkiewicz (Polska)

3000 m z przeszkodami

 1. Mahiedine Mekhissi-Benabbad (Francja) 8.25,63

 2. Aras Kaya (Turcja)                    8.29,91

 3. Yoann Kowal (Francja)                 8.30,79

 4. Sebastian Martos (Hiszpania)          8.31,93

 5. Jamel Chatbi (Włochy)                 8.32,43

 6. Rob Mullett (W. Brytania)             8.33,29

 7. Kaur Kivistik (Estonia)               8.33,75

 8. Abdoullah Bamoussa (Włochy)           8.35,35

...

15. Krystian Zalewski (Polska) - nie wystartował

w dal  

 1. Ivana Spanovic (Serbia)        6,94

 2. Jazmin Sawyers (W. Brytania)   6,86

 3. Malaika Mihambo (Niemcy)       6,65

 4. Ksenija Balta (Estonia)        6,65

 5. Karin Mey Melis (Turcja)       6,62

 6. Khaddi Sagnia (Szwecja)        6,59

 7. Alexandra Wester (Niemcy)      6,51

 8. Nadia Akpana Assa (Norwegia)   6,51

młot

 1. Anita Włodarczyk (Polska)             78,14

 2. Betty Heidler (Niemcy)                75,77

 3. Hanna Skydan (Azerbejdżan)            73,83

 4. Sophie Hitchon (W. Brytania)          71,74

 5. Marina Marghieva-Nikisenko (Mołdawia) 71,73

 6. Malwina Kopron (Polska)               70,91

 7. Martina Hrasnova (Słowacja)           70,62

 8. Iryna Nowożyłowa (Ukraina)            70,18

 9. Katerina Safrankova (Czechy)          69,55

10. Joanna Fiodorow (Polska)              69,48

dysk

 1. Sandra Perkovic (Chorwacja)           69,97

 2. Julia Fischer (Niemcy)                65,77

 3. Shanice Craft (Niemcy)                63,89

 4. Nadine Mueller (Niemcy)               62,63

 5. Melina Robert-Michon (Francja)        62,47

 6. Natalya Semenova (Ukraina)            62,21

 7. Jade Lally (W. Brytania)              60,29

 8. Pauline Pousse (Francja)              59,62

Mężczyźni:

    200 m  1. Bruno Hortelano (Hiszpania)            20,45

 2. Ramil Guliyev (Turcja)                 20,51

 3. Daniel Talbot (W. Brytania)            20,56

 4. Solomon Bockarie (Holandia)            20,56

 5. Nethaneel Mitchell-Blake (W. Brytania) 20,60

 6. Davide Manenti (Włochy)                20,66

 7. Alex Wilson (Szwajcaria)               20,70

  . Churandy Martina (Holandia) - dyskwalifikacja    

 9. Karol Zalewski (Polska)  - odpadł w półfinale

    400 m

 1. Martyn Rooney (W. Brytania)           45,29

 2. Pavel Maslak (Czechy)                 45,36

 3. Liemarvin Bonevacia (Holandia)        45,41

 4. Kevin Borlee (Belgia)                 45,60

 5. Luka Janezic (Słowenia)               45,65

 6. Rafał Omelko (Polska)                 45,67

 7. Mame-Ibra Anne (Francja)              45,75

 8. Matteo Galvan (Włochy)                45,80

...

12. Łukasz Krawczuk (Polska)

21. Jakub Krzewina (Polska)

10 000 m

 1. Polat Kemboi Arikan (Turcja)       28.18,52

 2. Ali Kaya (Turcja)                  28.21,42

 3. Antonio Abadia (Hiszpania)         28.26,07

 4. Dmytro Lashyn (Ukraina)            28.27,90

 5. Dewi Griffiths (W. Brytania)       28.28,55

 6. Juan Antonio Perez (Hiszpania)     28.37,42

 7. Daniel Mateo (Hiszpania)           28.43,03

 8. Soufiane Bouchikhi (Belgia)        29.03,74

400 m ppł

 1. Yasmani Copello (Turcja)              48,98

 2. Sergio Fernandez (Hiszpania)          49,06

 3. Kariem Hussein (Szwajcaria)           49,10

 4. Oskari Moeroe (Finlandia)             49,24

 5. Rhys Williams (W. Brytania)           49,63

 6. Karsten Warholm (Norwegia)            49,82

 7. Martin Kucera (Słowacja)              49,82

 8. Jack Green (W. Brytania)              nie ukończył

...

18. Patryk Adamczyk (Polska)

19. Robert Bryliński (Polska)

skok o tyczce

 1. Robert Sobera (Polska)           5.60

 2. Jan Kudlicka (Czechy)            5.60

 3. Robert Renner (Słowenia)         5.50

 4. Ben Broeders (Belgia)            5.50

  . Piotr Lisek (Polska)             5.50

 6. Mareks Arents (Łotwa)            5.50

 7. Karsten Dilla (Niemcy)           5.30

  . Konstadinos Filippidis (Grecja)  5.30

  . Ivan Horvat (Chorwacja)          5.30

  . Paweł Wojciechowski (Polska)     5.30

Reklama

Reklama

Reklama