Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne ME: Linkiewicz i Saganiak odpadły w półfinale 400 m przez płotki

Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław) i Justyna Saganiak (UKS 55 Łódź) nie zakwalifikowały się do finałowego biegu na 400 m przez płotki w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie. W swoich półfinałowych seriach zajęły odpowiednio piąte i ósme miejsce.

Linkiewicz, wicemistrzyni kontynentu z Amsterdamu (2016), uzyskała czas 56,06 i została sklasyfikowana na 14. pozycji. Natomiast Saganiak, wicemistrzyni Polski rezultatem 57,71 zajęła 23. lokatę w ogólnym bilansie. Najszybciej pobiegła Ukrainka Anna Ryżykowa - 54,82.

- Technicznie dziś było znacznie lepiej niż w eliminacjach. Nie byłam jednak gotowa na dwa mocne biegi po sobie. Nogi nie podawały. Teraz moim celem będą przyszłoroczne mistrzostwa świata - powiedziała Saganiak.

- Berlina nie będę wspominała tak dobrze jak Amsterdamu dwa lata temu. Niestety, problemy zdrowotne zabrały mi sporo normalnego treningu. Przed kolejnym sezonem trzeba się przede wszystkim doleczyć, bo nigdy nie miałam kłopotów na początku dystansu, a teraz już pierwsze pięć płotków sprawia trudności. Cieszę się jednak, że udało mi się tu przyjechać i walczyć - dodała Linkiewicz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama