Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne ME: Liczna reprezentacja Polski

Siedemdziesiąt dwie osoby (29 kobiet i 42 mężczyzn) powołał zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do reprezentacji na mistrzostwa Europy w Barcelonie (27 lipca - 1 sierpnia). To najliczniejszy skład w historii występów "Biało-czerwonych" w tej imprezie.

Dotychczas najwięcej osób startowało w Helsinkach w 1971 roku - 65, a najmniej w Brukseli w 1950 - zaledwie trzy. W ostatnich, 19. ME w 2006 roku wystąpiło w Goeteborgu 59 polskich lekkoatletów.

Reklama

Skład reprezentacji Polski na lekkoatletyczne ME w Barcelonie (27 lipca - 1 sierpnia):

KOBIETY

------

200 m

Weronika Wedler (AZS AWF Wrocław)

800 m

Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom)

1500 m

Sylwia Ejdys (AZS AWF Wrocław)

Renata Pliś (Maraton Świnoujście)

5000 m

Lidia Chojecka (KS Warszawianka)

maraton

Karolina Jarzyńska (KS Piętka Katowice)

3000 m z przeszkodami

Wioletta Frankiewicz (AZS AWF Kraków)

Katarzyna Kowalska (Vectra Włocławek)

100 m ppł

Joanna Kocielnik (Orzeł Warszawa)

400 m ppł

Anna Jesień (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża)

w dal

Anna Jagaciak (MKS Juvenia Puszczykowo)

trójskok

Małgorzata Trybańska (KS Warszawianka)

dysk

Żaneta Glanc (AZS Poznań)

Wioletta Potępa (WKS Śląsk Wrocław)

Joanna Wiśniewska (LKS Polkowice)

młot

Anita Włodarczyk (Warszawa, niestowarzyszona)

Małgorzata Zadura (AZS AWF Warszawa)

7-bój

Karolina Tymińska (ZLKL Zielona Góra)

chód 20 km

Paulina Buziak (Sokół Mielec)

Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice)

4x100 m

Marta Jeschke (SKLA Sopot)

Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa)

Daria Korczyńska (WKS Śląsk Wrocław)

Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław)

Weronika Wedler (AZS AWF Wrocław)

4x400 m

Agata Bednarek (AZS Łódź)

Aneta Jakóbczak (AZS Poznań)

Anna Jesień (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża)

Izabela Kostruba-Rój (KS Agros Zamość)

Marzena Kościelniak (Olimpia Poznań)

MĘŻCZYŹNI

---------

100 m

Paweł Stempel (AZS AWF Biała Podlaska)

400 m

Piotr Klimczak (WKS Śląsk Wrocław)

Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)

Marcin Marciniszyn (WKS Śląsk Wrocław)

800 m

Adam Kszczot (RKS Łódź)

Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

1500 m

Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław)

10 000 m

Marcin Chabowski (Flota Gdynia)

maraton

Adam Draczyński (Grunwald Poznań)

Mariusz Giżyński (KB Sporting Międzyzdroje)

Henryk Szost (Grunwald Poznań)

3000 m z przeszkodami

Hubert Pokrop (Grunwald Poznań)

Tomasz Szymkowiak (Orkan Września)

110 m ppł

Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

Artur Noga (Warszawianka)

wzwyż

Sylwester Bednarek (RKS Łódź)

Konrad Owczarek (AZS Politechnika Opolska)

Wojciech Theiner (AZS AWF Katowice)

tyczka

Przemysław Czerwiński (MKL Szczecin)

Mateusz Didenkow (KL Gdynia)

Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

kula

Jakub Giża (Stal Mielec)

Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa)

dysk

Przemysław Czajkowski (AZS AWF Biała Podlaska)

Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław)

młot

Wojciech Kondratowicz (Skra Warszawa)

Szymon Ziółkowski (AZS Poznań)

10-bój

Marcin Dróżdż (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

chód 20 km

Rafał Augustyn (Sokół Mielec)

Jakub Jelonek (AZS AWF Kraków)

Dawid Tomala (AZS AWF Katowice)

chód 50 km

Artur Brzozowski (Znicz Biłgoraj)

Łukasz Nowak (AZS Poznań)

Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków)

4x100 m

Kamil Kryński (Podlasie Białystok)

Robert Kubaczyk (AZS Poznań)

Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków)

Olaf Paruzel (AZS AWF Katowice)

Paweł Stempel (AZS AWF Biała Podlaska)

Piotr Wiaderek (AZS AWFiS Gdańsk)

4x400 m

Jan Ciepiela (AZS AWF Kraków)

Daniel Dąbrowski (WKS Śląsk Wrocław)

Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)

Piotr Klimczak (WKS Śląsk Wrocław)

Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)

Marcin Marciniszyn (WKS Śląsk Wrocław)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje