Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne ME. Kontuzja Karola Hoffmanna w eliminacjach trójskoku

Dramat Karola Hoffmanna w eliminacjach trójskoku na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie. Jeden z kandydatów do medalu doznał kontuzji nogi na rozbiegu. Lekarz PZLA Jarosław Krzywański poinformował, że Hoffmann ma mocne naderwanie ścięgna Achillesa. - Będzie konieczny zabieg, kompleksowe badania w poniedziałek - dodał.

Hoffmann to srebrny medalista z Amsterdamu. W Berlinie również był kandydatem do podium. Eliminacje zakończyły się jednak dla niego fatalnie.

O tym, że dokuczał mu problem zdrowotny świadczył plaster na jego prawej łydce. Tuż po starcie do swojej pierwszej próby Polak padł jak rażony gromem. Trochę czasu zajęło, zanim pojawiły się przy nim służby medyczne, a pierwszej pomocy udzielił mu sędzia. Hoffmann Stadion Olimpijski opuścił na wózku inwalidzkim.

Wygląda na to, że Hoffmann doznał urazu ścięgna Achillesa, które dało mu się we znaki już przed mistrzostwami Polski, uniemożliwiając start w Lublinie.

Reklama

Ojcem 29-letniego zawodnika klubu MKS Aleksandrów Łódzkim jest Zdzisław, mistrz świata w trójskoku z 1983 roku oraz aktualny rekordzista Polski (17,53 m). Syn Karol w tej chwili jest posiadaczem trzeciego wyniku w historii naszej lekkoatletyki (17,16 m).

Najlepszy wynik w eliminacjach uzyskał reprezentant Azerbejdżanu Alexis Copello - 16,82 m.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje