Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne ME: Kasprzycka czwarta w skoku wzwyż

Nie udało się naszym reprezentantkom sięgnąć po medale w skoku wzwyż podczas 22. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Zurychu. Justyna Kasprzycka wyrównała własny rekord Polski (1,99), ale dało jej to jedynie czwarte miejsce. Z kolei Kamila Lićwinko była dziewiąta (1,90). Wygrała Hiszpanka Ruth Beitia (2,01).

Wicemistrzynią została Rosjanka Maria Kuczina, a brąz zdobyła Chorwatka Ana Szimic. Obie, podobnie jak Justyna Kasprzycka, zaliczyły 1,99. Polka miała jednak zrzutkę na 1,97 i dlatego została sklasyfikowana na czwartej pozycji.

Justyna Kasprzycka zaliczyła 1.97 m w drugiej próbie, a wysokość o dwa centymetry wyższą, już za pierwszym podejściem. Niestety, trzy próby na wysokości 2,01 miała nieudane, choć podczas ostatniej zabrakło naprawdę niewiele.

- Wielka szkoda, że nie mam medalu. Straciłam go na 1,85. Wystarczyło pokonać tę wysokość w pierwszej próbie. Byłam jednak na początku konkursu zdenerwowana, brakowało mi wyczucia. Nie wiem, jak to się stało, że poprzeczka spadła z 2,01. Wydaje mi się, że musnęłam pośladkami, ale chyba tak delikatnie, że nawet nie poczułam. Szkoda, wielka szkoda, tylko czwarte miejsce. Mimo że najgorsze w opinii sportowców, zapewniam, że wcale mnie nie zniechęci do dalszej pracy. Jestem gotowa na dwa metry i wierzę, że kiedyś los da mi więcej szczęścia na wielkiej imprezie - powiedziała po konkursie Kasprzycka.

Reklama

- Mimo słonecznej pogody, pierwszego dnia bez deszczu w tych mistrzostwach, nie wykorzystałam do końca dobrych warunków. Ku zaskoczeniu bieganie, które jest moją mocną stroną, tu zupełnie nie wychodziło. Trener pokazywał mi jakie robię błędy i starałam się je korygować - dodała.

Nasza halowa mistrzyni świata z Sopotu - Kamila Lićwinko pożegnała się z konkursem po nieudanych próbach na 1,94 m. 

W Zurychu, z powodu kontuzji, nie wystartowały wielkie gwiazdy skoku wzwyż - Rosjanka Anna Cziczerowa i Chorwatka Blanka Vlaszić.

Wyniki:

1. Ruth Beitia (Hiszpania)             2,01

2. Maria Kuczina (Rosja)               1,99

3. Ana Simic (Chorwacja)               1,99

4. Justyna Kasprzycka (Polska)         1,99

5. Marie-Laurence Jungfleisch (Niemcy) 1,97

6. Oksana Okuniewa (Ukraina)           1,94

7. Eleriin Haas (Estonia)              1,94

8. Daniela Stanciu (Rumunia)           1,94

9. Kamila Lićwinko (Polska)            1,90

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje